Nowy ambulans już w szpitalu.

Print Friendly, PDF & Email

W dniu wczorajszym w siedzibie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbyło się przekazanie 10 nowych karetek zakupionych dzięki wsparciu ?? Funduszy Europejskich ??. Jedna z nich, nowy mercedes 319 CDI zakupiony w ramach ?Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej trafiła do naszego szpitala.
Ma wszystko to, co potrzebne pacjentowi znajdującemu się w stanie zagrożenia życia. Pojazd jest wyposażony między innymi w nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych.
Ambulans wzmocnił tabor Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy brzeskim szpitalu. Jest ich cztery, dwa obsługują Brzesko, kolejne zlokalizowano w Czchowie i Szczurowej. Karateka stacjonować będzie w Brzesku.
Jest to kolejna karetka, która w ostatnim czasie trafiła do Brzeska. Poprzednią zakupiono w grudniu ub. roku, dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Pojazd stacjonuje w ZRM w Czchowie.

Galeria zdjęć

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu