Obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej w SPZOZ w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

10 maja Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku zaprosił służby ratunkowe oraz dzieci i seniorów do wspólnego świętowania 20-lecia Polski w UE podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W przedsięwzięcie włączyli się brzescy strażacy i policjanci prezentując sprzęt i promując bezpieczne zachowania na drodze.

Dyrekcja SPZOZ z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej zorganizowała dla uczniów i przedszkolaków oraz seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej moc atrakcji.

W przedsięwzięcie, oprócz personelu szpitala, włączyli się również strażacy i policjanci z Brzeska. Dzieci i przedszkolaki wzięły udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonych przez personel medyczny szpitala. Seniorzy mogli posłuchać prezentacji o udzielaniu pierwszej pomocy, w tym w przypadku wystąpienia udaru czy zawału serca. Dodatkowo wszyscy mogli przećwiczyć treści przekazane przez ratowników medycznych na fantomach. Na każdego uczestnika wydarzenia czekał poczęstunek, a najmłodsi odebrali dodatkowo pamiątkowy dyplom i upominek od dyrekcji SPZOZ.

Brzescy strażacy chętnie pokazywali dzieciom wóz strażacki i jego wyposażenie, wyjaśniając do czego służy poszczególny sprzęt i jak jest wykorzystywany w pracy strażaków. Dzieci z zaciekawieniem oglądały również wyposażenie policyjnego radiowozu, motocykla i  karetki pogotowia. Nie brakowało chętnych, którzy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie na policyjnym motocyklu.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Nosal przeprowadził pogadankę dla uczniów i przedszkolaków o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdy uczestnik spotkania otrzymał od policjantów elementy odblaskowe i materiały informacyjne przekazane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Policjanci przeprowadzili również prelekcję dla seniorów opowiadając o metodach działania oszustów. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, aby ustrzec się przed utratą często całego dorobku życia.

Przez całe spotkanie dzieciom towarzyszyła „Sówka Klementynka” – maskotka Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz policyjna maskotka Inspektor Gryf, a także Gargamel i Pingwin z Madagaskaru, które cieszyły się dużą sympatią wśród wszystkich uczestników.

Wszystkim uczestnikom Dni Otwartych Funduszy Europejskich serdecznie dziękujemy za obecność, udział i zaangażowanie. Takie wydarzenia podkreślają i pokazują sprawne współdziałanie wszystkich służb, których współpraca zawsze przebiega na najwyższym poziomie.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu