Odbyły się pierwsze warsztaty pacjentów ze stomią

20151210_155131.jpgW dniu 10.12.2015r odbyło się pierwsze spotkanie osób ze stomią. Inicjatorem idei był zespół pielęgniarek i lekarzy Oddziału Chirurgii Ogólnej. Inicjatywa organizowania warsztatów dla osób ze stomią została podjęta we współpracy i przy pomocy Dyrekcji SP ZOZ w Brzesku.
Wsparcia udzieliła Pani Dyrektor Józefa Szczurek- Żelazko.
W spotkaniu wzięły udział osoby, których dotyczy powyższa problematyka, członkowie ich rodzin oraz przedstawiciele Dyrekcji, Oddziału Chirurgicznego i zaproszeni członkowie Stowarzyszenia POL-ILKO. Gości przywitał Dyrektor ds. Lecznictwa lek. med. Adam Smołucha oraz Ordynator Oddziału Chirurgii lek. med. Zdzisław Opach. Spotkanie prowadziła Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Chirurgii mgr Beata Rother.

Program spotkania obejmował zarówno wykład merytoryczny dotyczący problematyki stomii prowadzony przez Pielęgniarkę Stomijną mgr Agnieszkę Jakubowską- Kokoszkę, jak również prezentację Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia POL-ILKO Pana Andrzeja Piwowarskiego. Ważnym punktem były zajęcia warsztatowe dla osób zainteresowanych, podczas których Pielęgniarki Stomijne prezentowały nowości z zakresu asortymentu środków do pielęgnacji stomii oraz pomagały znaleźć rozwiązania problemów pielęgnacyjnych, z którymi borykają się osoby w środowisku domowym. Wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek i otrzymali symboliczny upominek.

Pani Dyrektor Józefa Szczurek Żelazko rozumiejąc potrzeby pacjentów wspiera podjętą inicjatywę i zaprasza wszystkie osoby chętne do udziału w spotkaniach, które będą prowadzone cyklicznie. Informacje na temat spotkań udziela Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Chirurgii Ogólnej mgr Beata Rother – numer kontaktowy 14 6621477 lub 146621481.

Najbliższe spotkanie jest planowane w miesiącu styczniu.