Oddział Chirurgii Ogólnej rozszerza ofertę zabiegową

Print Friendly, PDF & Email

Do zespołu brzeskich chirurgów dołączył doktor Piotr Bęben, specjalista chirurgii ogólnej, doświadczony operator w zakresie przetok tętniczo-żylnych do dializ.

Dzięki temu, Oddział Chirurgii Ogólnej mógł poszerzyć swoją ofertę zabiegową o zabiegi dla pacjentów ze schyłkową niewydolnością nerek, którzy wymagają przewlekłych dializ. Przetoka tętniczo-żylna zapewnia skuteczne zabiegi hemodializy na długi czas. Powoduje też najmniej powikłań, takich jak zakażenie dostępu naczyniowego czy zakrzepu dostępu, które spotyka się znacznie częściej w innych rodzajach dostępu. Taka przetoka może służyć pacjentowi przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Warto podkreślić, że Oddział Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Brzesku stale poszerza swoją ofertę zabiegową i uzupełnia aparaturę medyczną w nowoczesny sprzęt operacyjny. Zespół chirurgiczny posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej, w tym laparoskopowej oraz w chirurgii onkologicznej. W oddziale przeprowadza się również wysokoprecyzyjne zabiegi tarczycy z wykorzystaniem neuromonitora.

Wszelkie informacje dotyczące wykonywanych zabiegów oraz funkcjonowania oddziału można uzyskać w sekretariacie oddziału pod numerem telefonu 14 66 21 478.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu