Oddział Dziecięcy- sprzęt WOŚP

Print Friendly, PDF & Email

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt na Oddział Dziecięcy. Są to: sześć wysokiej jakości łóżek z medycznymi materacami, z szafką w komplecie, lokalizator naczyń krwionośnych, aparat do EKG, kardiomonitor z wózkami.

  1. Lokalizator naczyń krwionośnych jest szczególnie pomocny w przypadku dzieci, u których żyły są słabo widoczne i trudno je zlokalizować. Urządzenie to wykorzystuje kombinacje światła podczerwonego oraz lasera i „pokazuje” położenie żył na skórze wybranego fragmentu ciała. Umożliwia to szybkie i mniej bolesne wkłucie.
  2. Aparat do EKG Cardiovit FT1- urządzenie udostępnia zatwierdzony klinicznie udokumentowany program interpretacji EKG dla dzieci. Badanie elektrokardiograficzne ma na celu zarejestrowanie aktywności elektrycznej serca. Dzięki temu badaniu można nieinwazyjnie ocenić rytm i częstość pracy serca, a na tej podstawie dokonać prawidłowej diagnozy i podejmować właściwe leczenie młodych pacjentów.
  3. Kardiomonitor jest nieoceniony w przypadku ciężko chorych dzieci z różnymi zaburzeniami. Czuwa nad funkcjami życiowymi dzieci takimi jak tętno i dotlenienie, co umożliwia bieżącą diagnostykę i przyjęcie odpowiedniej metody leczenia.

Wyposażenie otrzymane od WOŚP to nowoczesne urządzenia, dzięki którym możliwa będzie szybsza diagnostyka pacjenta oraz podjęcie właściwego leczenia, a co za tym idzie- dzieci szybciej będą wracać do zdrowia.

Za przekazany w darowiźnie sprzęt Dyrekcja SP ZOZ w Brzesku oraz młodzi pacjenci składają serdecznie podziękowania.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu