Oddział Urologii

Print Friendly, PDF & Email

O_Urologii-wejscie

Odział urologiczny w Szpitalu Powiatowym w Brzesku istnieje od 1984 roku. W ostatnim czasie nie tylko zmienił swoja lokalizację, wygląd pomieszczeń, ale przede wszystkim poszerzył zakres wykonywanych procedur diagnostyczno- terapeutycznych. Obecnie znajduje sie na IV pietrze, dysponuje 17 łóżkami.

Leczymy pacjentów ze schorzeniami nerek, dróg moczowych oraz męskich narządów płciowych. Wykonujemy zabiegi endoskopowe małoinwazyjne takie jak: endoskopowe kruszenie kamieni w moczowodzie (URSL), elektroresekcja zmian w pęcherzu moczowym (TURTB), gruczolaka stercza (TURP), jak również zabiegi operacyjne nerek, prostaty, pecherza moczowego. Leczymy pacjentów nie tylko z powiatu brzeskiego, ale równiez z powiatów ościennych. Zespół medyczny złożony jest z 5 lekarzy specjalistów z zakresu urologii i 13 pielegniarek.

O_Urol_5 O_Urol_4 O_Urol_3 O_Urol_2 O_Urol_1 O_Urol_6

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu