Ograniczenie odwiedzin w szpitalu

Z dniem 10 września 2021 r.  SP ZOZ w Brzesku wprowadza ograniczenia w odwiedzinach pacjentów w oddziałach szpitalnych.

Odwiedziny będą możliwe wyłącznie z zachowaniem poniższych zasad:

1. Odwiedziny w oddziałach szpitalnych odbywają się codziennie w godzinach 13:00 – 14:00
  2. Wejście do Oddziału nadzoruje pracownik szpitala
  3. Ze względów epidemiologicznych, osoba odwiedzająca wypełnia Oświadczenie przy wejściu do oddziału
  4. Osoba odwiedzająca jest zobowiązana do zachowania następujących zasad bezpieczeństwa:
    • osoba odwiedzająca nie może mieć objawów infekcji (w tym m.in. kataru, kaszlu, gorączki, bólu gardła).
    • do pacjenta może wejść jednoczasowo jedna, pełnoletnia osoba odwiedzająca,
    • przed wejściem/wyjściem do/z oddziału należy zdezynfekować ręce,
    • na czas odwiedzin osoba odwiedzająca oraz pacjent muszą zakładać jednorazowe maseczki chirurgiczne,
    • zachować dystans min. 1,5 m.,
    • artykuły i rzeczy osobiste dostarczane pacjentowi należy ograniczyć do niezbędnego minimum,
    • czas trwania odwiedzin max. 15 min,
    • osoby odwiedzające są zobowiązane bezwzględnie stosować się do poleceń personelu medycznego,
    • ostateczną decyzję o możliwości odwiedzin pacjenta w danym momencie podejmuje zawsze personel medyczny oddziału, w którym przebywa pacjent,
    • pacjent nie może opuszczać oddziału,
    • w sali chorych może przebywać jednoczasowo wyłącznie jedna osoba odwiedzająca,
    • odwiedziny pacjentów poza ustalonymi wyżej zasadami są możliwe tylko w wyjątkowych sytuacjach po uzgodnieniu z ordynatorem/lekarzem dyżurnym.

Mając na uwadze na dobro i bezpieczeństwo pacjentów szpitala, prosimy wszystkie osoby odwiedzające o bezwzględne przestrzeganie powyższych zaleceń.