- SPZOZ w Brzesku: Strona startowa – SP ZOZ w Brzesku - https://spzoz-brzesko.pl -

Ogromne zainteresowanie badaniami prenatalnymi w brzeskim szpitalu

image_pdf [5]image_print [6]

Kobiety doceniają dostępność, a także krótkie terminy oczekiwania. Ponad 500 kobiet skorzystało do tej pory z badań prenatalnych wykonywanych w brzeskim szpitalu w ramach projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego”.

W programie mogą wziąć udział kobiety do 14 tyg. ciąży, które nie skończyły 35 lat. Projekt kierowany jest do mieszkanek  powiatu brzeskiego i bocheńskiego, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.

Badania są wykonywane w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala Powiatowego. Uczestniczki programu  mogą liczyć na dwie wizyty konsultacyjne u lekarza ginekologa,  badania biochemiczne krwi w kierunku ewentualnych wad rozwojowych płodu, badania USG w technologii 4D oraz komputerową ocenę ryzyka wystąpienia  wad rozwojowych na podstawie danych uzyskanych z badań przesiewowych w I trymestrze ciąży.

Na realizację projektu szpital otrzymał wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Aby wykonać badania  trzeba się wcześniej zarejestrować: osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza lub
telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52,
e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl.