Ostatnie pożegnanie

Print Friendly, PDF & Email

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu wczorajszym, 27.01.2021 roku zmarł Antoni Skura – lekarz specjalista, dr nauk medycznych, niekwestionowany autorytet w dziedzinie reumatologii w Małopolsce.

Ze służbą zdrowia związany od 1966 roku, kiedy ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Był współorganizatorem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku od 1973r., który po zmianach, funkcjonuje do dziś jako SPZOZ w Brzesku. Przez wiele lat pełnił funkcję Wojewódzkiego Konsultanta ds. Reumatologii i Kierownika tutejszej Poradni Reumatologicznej. Całe swoje zawodowe życie poświęcił swoim pacjentom i pracy na rzecz rozwoju reumatologii.

Był lekarzem niezwykle pracowitym, o nietuzinkowej osobowość i szerokiej wiedzy medycznej. W środowisku medycznym cieszył się dużym autorytetem, równocześnie był postrzegany jako ogromnie taktowny i życzliwy człowiek, cieszący się zaufaniem pacjentów i ich rodzin.

Pogrzeb ŚP dr Antoniego Skury odbędzie się  03.02.2021 r. o godzinie 12:00 w kaplicy na cmentarzu salwatorskim w Krakowie.

Rodzinie oraz Najbliższym doktora Antoniego Skury składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja i Pracownicy SPZOZ w Brzesku

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu