Pielęgniarka – jeden zawód, wiele możliwości

Print Friendly, PDF & Email

Pile2W związku z planowanym uruchomieniem w Brzesku studiów pielęgniarskich I stopnia (licencjackich) stacjonarnych przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Targu, pielęgniarki naszego Zakładu uczestniczą w akcji promującej zawód.  Studia adresowane są do absolwentów szkół średnich. Akcję promocyjną wspierają pielęgniarski naszego szpitala mgr Sylwia Sacha i mgr Karolina Pysno.

Spotkania w szkołach są organizowane przez  Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku Panią mgr Janinę Motak.

Pielęgniarki przedstawiają młodym ludziom, którzy niedługo będą dokonywać wyboru zawodu zalety tej profesji. Zawód pielęgniarki jest zawodem zaufania publicznego, cieszy się dużym uznaniem społecznym. Interdyscyplinarne wykształcenie daje możliwości rozwoju zawodowego i otwiera szerokie perspektywy na rynku pracy.

Działania wspierane są przez Dyrektora SP ZOZ w Brzesku  Józefę Szczurek-Żelazko.

Piel1

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu