Pierwsi seniorzy opuścili DDOM, dużo sprawniejsi!

Print Friendly, PDF & Email

Zakończył się pierwszy etap funkcjonowania Dziennego Domu Opieki Medycznej, działającego w brzeskim szpitalu. Piętnastu seniorów opuściło DDOM w zdecydowanie lepszej formie, niż w chwili, gdy kilka tygodni temu rozpoczynali zajęcia. To efekt systematycznie prowadzonej rehabilitacji, fizjoterapii oraz zajęć z psychologiem.

Wypisy odbywały się systematycznie od kilku tygodni. Pacjenci z żalem opuszczali placówkę, w której czuli się bardzo dobrze.  Nawiązały się tu prawdziwe przyjaźnie.

-Staraliśmy się stworzyć naszym podopiecznym warunki podobne do domowych. Mogli liczyć na  smaczny i ciepły posiłek jak w domu, ale były też dodatkowo zajęcia z rehabilitantem czy fizjoterapeutą, który wsłuchiwał się w ich potrzeby – mówi Elżbieta Adamska koordynatorka DDOM w Brzesku.

Do DDOM trafili już nowi podopieczni, podobnie jak w przypadku pierwszego etapu jest ich 15. W tym roku do DDOM zostanie przyjęte jeszcze 30 seniorów.

Warunkiem przyjęcia do placówki jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i  sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM. Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20. Projekt, na który szpital otrzymał blisko 3.4 mln zł, będzie realizowany przez trzy lata.

Galeria zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu