Pierwsza w naszym szpitalu artroskopia stawu barkowego!

Print Friendly, PDF & Email

Brzescy ortopedzi nie ustają we wprowadzaniu nowych rozwiązań i metod leczenia! W minionym tygodniu zespół ortopedów wykonał pierwszy w naszym szpitalu zabieg artroskopii stawu barkowego.

Jest to zabieg o niewielkiej inwazyjności, który służy do diagnozy i leczenia schorzeń reumatologicznych, zwyrodnieniowych oraz schorzeń układu narządu ruchu i uszkodzeń urazowych.

Zabieg artroskopii stawu barkowego przeprowadza zaledwie kilka placówek w Małopolsce, a obecnie SPZOZ w Brzesku dołączył do tego grona.

Warto podkreślić, że po artroskopii barku pacjent wraca do formy szybciej niż w przypadku innych podobnych operacji. Do korzyści płynących z tej metody leczenia należą również: niewielki odsetek komplikacji po operacji, znaczne zmniejszenie bądź całkowity brak dolegliwości bólowych, poprawa ruchomości i stabilności stawu oraz zabezpieczenie stawu przed postępowaniem zmian zwyrodnieniowych – wylicza doktor Paweł Florek, ortopeda przeprowadzający zabieg operacyjny.

Gratulujemy kolejnych sukcesów!

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu