Piknik zdrowotny – relacja

Print Friendly, PDF & Email

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW czwartek 28-go sierpnia odbył się w Brzesku Piknik Zdrowotny, dedykowany dzieciom oraz ich rodzicom  i opiekunom. Organizatorami imprezy byli:  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna i SP ZOZ w Brzesku. Głównym celem spotkania była promocja zdrowia i zdrowego stylu życia. W czasie pikniku pielęgniarki i położne z brzeskiego szpitala  udzielały porad w zakresie wad postawy u dzieci i dokonywały pomiarów ciśnienia tętniczego krwi, a także udzielały informacji o realizowanych programach profilaktycznych  raka szyjki macicy i raka piersi.
Impreza została zorganizowana po raz pierwszy, ale, jak powiedziała Pani  Dyrektor SPZOZ  Józefa Szczurek-Żelazko, ze względu na tak duże zainteresowanie będzie kontynuowana w latach następnych.

Galeria zdjęć.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu