Płonący samolot pod szpitalem w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 24.09.2021r. około godziny 12:00 na lądowisku LPR przy SP ZOZ Brzesko doszło do wypadku. Pracownicy sekcji administracyjno-technicznej zauważyli niebezpieczny niski przelot awionetki, która następnie uderzyła o płytę lotniska przy szpitalu. W wyniku zdarzenia doszło do rozpadu samolotu, którym podróżowały 2 osoby. Część stanęła w płonieniach. Personel szpitala niezwłocznie rozpoczął akcję gaśniczą oraz zaalarmował służby ratownicze. Przybyłe na miejsce służby – Zespoły Ratownictwa Medycznego, Straż Pożarna oraz Policja rozpoczęły działania ratownicze. Zabezpieczeni poszkodowani zostali przekazani pod opiekę personelu SOR. Na szczęście wypadek nie zdarzył się naprawdę! Cała akcja to symulowane ćwiczenia służb w SP ZOZ Brzesko.
W ćwiczeniach brały udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. Akcja została przeprowadzona sprawnie, co świadczy o dobrym przygotowaniu i sprawnym współdziałaniu służb ratowniczych i personelu szpitala.
Wszystkim osobom biorącym udział w ćwiczeniach dziękujemy.

 

Galeria zdjęć z ćwiczeń:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu