Podpisanie umowy na zakup sprzętu medycznego dla SOR

Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek w sali konferencyjnej Szpitala Powiatowego w Brzesku podpisano umowę na dofinansowanie projektu, w ramach którego zostanie doposażony Szpitalny Oddział Ratunkowy w SP ZOZ w Brzesku.

W spotkaniu udział wzięli Józefa Szczurek-Żelazko wiceminister zdrowia, Józef Gawron wicewojewoda małopolski, Andrzej Potępa starosta brzeski i Adam Smołucha dyrektor szpitala.

Celem projektu, który jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, jest poprawa infrastruktury sprzętowej Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przeznaczonej dla ratowania dzieci.
– Te środki pozwolą nam na zakup sprzętu, który będziemy mogli wykorzystać w przypadku wypadków i zdarzeń masowych, do których może dojść choćby na autostradzie – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
W ramach projektu do szpitala trafi sprzęt medyczny, który posłuży do wyposażenia stanowiska dla resuscytacji dzieci. Zakupione będą między innymi: kardiomonitor, defibrylator, respirator, USG, aparat do powierzchownego ogrzewania pacjenta.
Dzięki doposażeniu oddziału w/w sprzęt możliwe będzie udzielenie pomocy dziecku, które trafi do szpitala w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Zakup dodatkowych urządzeń umożliwi udzielanie jednocześnie kwalifikowanej pomocy większej ilości pacjentów.

Realizacja projektu pochłonie ok. 360 tys. zł, dofinansowanie wynosi 85 proc. kosztów tej inwestycji.
– Te środki pochodzą z projektu, który jest realizowany na terenie całego kraju – podkreśliła Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia.
Zakończenie realizacji projektu zaplanowano na czerwiec 2019.

 

Galeria zdjęć z podpisania umowy na zakup sprzętu medycznego dla SOR:

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu