Ponad 800 tys. z budżetu państwa na centralną sterylizatornię szpitala

Print Friendly, PDF & Email

Dziś w Szpitalu Powiatowym w Brzesku doszło do podpisania umowy o dofinansowaniu z budżetu państwa modernizacji centralnej sterylizatorni. Inwestycja ruszy na początku października.

W spotkaniu wziął udział wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, starosta Andrzej Potępa, wicestarosta Ryszard Ożóg, skarbnik powiatu Lucyna Haus, a także Adam Smołucha, dyrektor szpitala.
– Cieszymy się z tych funduszy, które otrzymaliśmy dzięki wsparciu wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko.

To dla nas spory zastrzyk finansowy przyznany w okresie, kiedy sporo inwestujemy. W tej chwili realizujemy już dużą inwestycję – modernizację bloku operacyjnego, w którą musimy zaangażować także własne fundusze –mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Modernizacja centralnej sterylizatorni pochłonie 2,5 mln zł. Dotacja z budżetu państwa, którą szpital otrzymał wynosi 833 ty. zł.

Do końca tego roku zakończą się prace budowlane w centralnej sterylizatorni, zamontowana będzie także część wyposażenia.

Galeria zdjęć z podpisania umowy na dofinansowanie modernizacji centralnej sterylizatorni:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu