Poradnie dla oczu

Print Friendly, PDF & Email

PIC04753.JPGW brzeskim szpitalu otwarto dwie nowe poradnie: Okulistyczną dla Dzieci oraz Leczenia Zeza. Dzięki   temu zmniejszy się czas oczekiwania do lekarza. Do tej pory wszyscy pacjenci z chorobami oczu byli przyjmowani tylko w Poradni Okulistycznej.

Poradnia Leczenia Zeza zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem choroby zezowej, niedowidzenia oraz oczopląsu u dzieci i dorosłych –  chorób polegających  na nieprawidłowym ustawieniu jednej lub obu gałek ocznych. To nie tylko problem kosmetyczny, ale może doprowadzić do poważnego upośledzenia widzenia – wyjaśnia lek. med. Maria Gmiąt, kierownik poradni leczenia Zeza. Do Poradni są przyjmowani pacjenci ze skierowaniami od lekarza rodzinnego lub okulisty. W nowej Poradni Okulistyczne dla Dzieci przyjmowani są pacjenci z chorobami oczu do 18 roku życia. Pozostali chorzy nadal będą przyjmowani Poradni Okulistycznej. Do obu nie potrzeba skierowania. – Nasi specjaliści udzielają porad nie tylko mieszkańcom Brzeska i okolic, ale także z sąsiednich powiatów- mówi Józefa Szczurek- Żelazko, dyrektor szpitala. Rejestracja do wszystkich poradni okulistycznych obywa się od poniedziałku do piątku  tel. 14 66 21 494.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu