Porody ze znieczuleniem na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym

Szanowni Państwo
Informujemy, że w Oddziale Ginekologiczno-Połozniczym szpitala w Brzesku została wprowadzona procedura znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu.
Znieczulenie wykonywane jest bezpłatnie w ramach świadczeń kontraktowanych przez
NFZ.
Decyzję o możliwości zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego do porodu podejmuje lekarz ginekolog-położnik nadzorujący poród, po konsultacji z lekarzem anestezjologiem prowadzącym znieczulenie.
Celem znieczulenia zewnątrzoponowego podczas porodu jest zminimalizowanie bólu do poziomu akceptowanego przez rodzącą kobietę. Znieczulenie ogranicza stres związany z porodem, umożliwia zachowanie pełnej aktywności ruchowej i świadomości podczas porodu, co ułatwia poród w preferowanej przez pacjentkę pozycji i dobrą współpracę z położną .
Pacjentkom rodzącym w naszym oddziale zapewniamy bezpieczne warunki porodu, opiekę profesjonalnego zespołu lekarzy, położnych i pielęgniarek oraz komfortowe warunki pobytu.
Więcej informacji na temat znieczulenia oraz przygotowania się do porodu można uzyskać w Poradniach Ginekologiczno-Polożniczych oraz w Szkole Rodzenia działającej przy naszym oddziale.

Telefony:

•  Poradnia Ginekologiczno – Położnicza Brzesko – 146621452