Prezent od WOŚP – tym razem aparat do USG

Print Friendly, PDF & Email

Nowoczesny aparat do USG trafił na oddział dziecięcy Szpitala Powiatowego w Brzesku. Jest to prezent od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Dzięki temu urządzeniu jesteśmy w stanie wykonać bardzo dokładne badanie – mówi lek. med. Anna Garbień, lekarz pediatra, ultrasonografista z certyfikatem PTU.

Pierwsze badanie nowym aparatem wykonano już tego dnia, którego trafił on na oddział dziecięcy. Było to USG jamy brzusznej u 5-letniego dziecka.
Aparat będzie służył do wykonywania ultrasonografii mózgowia, tarczycy, płuc, jamy brzusznej, stawów oraz wykonywania badan naczyniowych. – Ma jeszcze jedną zaletę, jest łatwy w transporcie, a w naszym przypadku często się zdarza, że badanie musimy wykonać bezpośrednio przy łóżku małego pacjenta – mówi lek. med. Anna Garbień.
Nowoczesny aparat USG zastąpił wysłużony sprzęt, na którym lekarze tego oddziału pracowali od wielu lat.

Aparat USG          Badanie USG

Fot. Aparat USG, badanie USG

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu