Prezentacja robota chirurgicznego

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 10.05.2023 r. z inicjatywy Dyrekcji szpitala odbyła się prezentacja systemu robotycznego firmy CMR Surgical. System prezentowany w naszym szpitalu powstał jako narzędzie wspomagające pracę chirurgów.

Dzięki najnowocześniejszej technice wykorzystanej w prezentowanym systemie, wykonywany zabieg staje się bardziej precyzyjny, mniej inwazyjny i zmniejsza wysiłek fizyczny operatora w czasie długotrwałego zabiegu. Dodatkowo zaprezentowana technologia oferuje wiele innych możliwości, m. in., możliwość analizy danych, poprawę wydajności, co wpływa na poprawę wyników klinicznych i skrócenie okresu rekonwalescencji.

Prezentacje robota odbywały się cały dzień. Brali w nich udział głównie lekarze z oddziałów zabiegowych naszego szpitala. Lekarze mogli zobaczyć i poznać pracę z urządzeniem oraz dowiedzieć się szczegółów związanych z obsługą robota i wynikach zabiegów przeprowadzanych z jego użyciem.

Na jedną z prezentacji zaproszeni zostali Radni Rady Powiatu Brzeskiego na czele ze Starostą Brzeskim Panem Andrzejem Potępą.

– Powiat Brzeski od wielu już lat wspiera rozwój i modernizację brzeskiego szpitala. Zdajemy sobie sprawę, że medycyna wciąż się rozwija, oferuje nowe rozwiązania i coraz lepszy sprzęt diagnostyczny, wspierający pracę medyków – podkreśla Pan Starosta. – Dlatego chętnie wzięliśmy udział w prezentacji robota medycznego, który jest przykładem nowych technologii wdrażanych na rynku medycznym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom prezentacji za obecność i zainteresowanie, a także przedstawicielom CMR Surgical za przyjazd do naszego Szpitala i znakomite prezentacje sprzętu medycznego.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu