PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

Print Friendly, PDF & Email

Szpital w Brzesku od lat realizuje program profilaktyki raka szyjki macicy.

 

Jesteś kobietą w wieku między 25 a 59 lat?

Zapisz się na bezpłatną cytologię.

Regularne badania cytologiczne pozwalają wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym – uleczalnym – stadium choroby. Badania dowodzą, że 1,5- 2% rozmazów cytologicznych jest nieprawidłowych i wymaga dalszej diagnostyki.

Nie potrzebujesz skierowania!  Badanie w ramach programu możesz wykonać raz na 3 lata.

 

W SPZOZ w Brzesku możesz je wykonać:

  • w Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku (wejście główne SP ZOZ, IV piętro) po wcześniejszej rejestracji: tel. 14 66-21-452 w godzinach pracy poradni.

 

  • W Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Woli Dębińska (I piętro, w budynku Ośrodka Zdrowia w Wolni Dębińskiej)
    po wcześniejszej rejestracji: tel. 14 66-58-564 w godzinach pracy poradni.

 

Zachęcamy do systematycznych badań profilaktycznych i dbanie o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Więcej informacji można uzyskać na stronie kampanii społecznej „Planuję długie życie” prowadzonej przez Ministerstwa Zdrowia:

plakat zachęcający do badań cytologicznych w ramach akcji planuję długie życie z hasłami i zdjęciem dwóch kobiet w różnym wiekuu

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu