PROFILAKTYKA 40 PLUS w SPZOZ w Brzesku

Print Friendly, PDF & Email

mężczyzna na tle dwóch kobiet z logo i hasłem programu profilaktyki 40+ na niebieskim tle

Program Profilaktyka 40 Plus

Dzięki badaniom profilaktycznym można sprawdzić swój stan zdrowia i wykryć schorzenia bardzo wcześnie, aby uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia. Wiele chorób, zwłaszcza w początkowym stadium, nie daje niepokojących objawów, a to właśnie wcześnie postawiona diagnoza może skrócić leczenie i dać szansę na szybki powrót do zdrowia.

Taką możliwość sprawdzenia swojego stanu zdrowia daje program PROFILAKTYKA 40 PLUS.

 

Masz 40 lat lub więcej?

Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych. Pakiet badań obejmuje szereg badań diagnostycznych dedykowanych mężczyznom i kobietom oraz pakiet wspólny.

Plakat NFZ z opisem programu i listą badań wykonywanych w ramach programu 40 +

 

Gdzie wykonasz badania?

Badania te możesz wykonać w SPZOZ w Brzesku.

Wystarczy zgłosić się do Gabinetu Zabiegowego POZ (pierwsze piętro, pokój nr 185)
od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00 – 10:00 z dowodem osobistym.

numer kontaktowy: tel. 14 66 21 343

Na badania nie potrzeba skierowania od lekarza, a jedynym warunkiem jest ukończenie czterdziestego roku życia.

Przed przyjściem do szpitala sami wystawiamy sobie e-skierowanie, wypełniając ankietę na koncie IKP. Ankieta pozwala wstępnie ocenić ryzyko zachorowania na niektóre choroby i przypomina wywiad lekarski przeprowadzany w gabinecie.  Podajemy w niej  między innymi informacje dotyczące stylu życia, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, pomiarów antropometrycznych czy przebytych chorób.

Natomiast jeśli nie masz dostępu do swojego Indywidualnego Konta Pacjenta, możesz się zakwalifikować przy wykorzystaniu infolinii pod numerem telefonu 22 735 39 53.

Zachęcamy do systematycznych badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Taką okazję daje właśnie ten program.

Skorzystaj z programu PROFILAKTYKA 40 PLUS

Dla siebie,  dla najbliższych,  dla zdrowia!

Więcej informacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Zdrowia

plakat ze zdjęciem kobiety, w tle inne osoby, z logiem programu 40+ i opisem jak wykonać badania w programie   ulotka Ministrerstwa Zdrowia z lista badań w programie 40+

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu