Profilaktyka depresji „Wyprzedzić smutek”

Print Friendly, PDF & Email

Informujemy, iż  jako partnerzy nadal kontynuujemy już piątą edycję programu pod nazwą „Profilaktyka depresji i rozpowszechnianie postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego. Program edukacyjny dla mieszkańców województwa małopolskiego”, który jest realizowany przez Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego SPZOZ w Krakowie przy wsparciu finansowym  Województwa Małopolskiego.

Celem programu jest:

  • zwiększenie świadomości społecznej w zakresie możliwości wczesnej identyfikacji i zapobiegania zaburzeniom depresyjnym,
  • zwiększenie dostępności metod profilaktycznych dla mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie informacji o dostępnych świadczeniach medycznych, takich jak: psychoedukacja, pomoc psychologiczna, psychoterapia, konsultacje psychiatryczne, poradnictwo dotyczące stylu życia.

W ramach programu osoby zainteresowane tą formą opieki mogą korzystać z bezpłatnych porad profilaktycznych mających uchronić ich przed depresją.

Zapisy na porady odbywają się poprzez rejestrację telefoniczną w punkcie konsultacyjnym:

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku
ul. Kościuszki 68
Brzesko
rejestracja telefoniczna 14 662 13 92
w poniedziałki od 8.00 do 14.30
od wtorku do czwartku od 8.00 do 16.30
w piątki od 8.00 do 13.00

Porada profilaktyczna to osobista rozmowa z konsultantem, trwająca około godziny. Jest przeznaczona dla osób zdrowych, chcących ocenić stopień swojej psychicznej odporności na depresję. Zalecana jest również osobom, które nie czują się wystarczająco dobrze. Dowiedzą się, jak zapobiec pogorszeniu stanu zdrowia i odzyskać utracony dobry stan psychiczny.
Porady udzielane są przez przeszkolonych konsultantów posiadających wykształcenie i doświadczenie w psychologii, psychoterapii: psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci, itp.

Więcej informacji o Programie na stronach:
www.profilaktykawmalopolsce.pl
www.profilaktykadepresji.malopolska.pl
www.facebook.com/zdrowiewmalopolsce

nr infolinii: 668-862-680

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu