Profilaktyka Raka Prostaty

Print Friendly, PDF & Email

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku realizuje do dnia 15 grudnia 2013 roku ,,POWIATOWY PROGRAM PROFILAKTYCZNY WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA PROSTATY NA LATA 2012 – 2013’’ – finansowany przez Powiat Brzeski  oraz gminy: Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa.Program realizowany będzie w budynku SP ZOZ w Brzesku przy ulicy Kościuszki 68 w pomieszczeniach Poradni Urologicznej (parter budynku szpitala).

Do programu mogą zgłaszać się mężczyźni którzy zakwalifikowani zostaną po spełnieniu poniższych warunków:
– przedział wiekowy 50-65 lat,
– miejsce zamieszkania znajduje się na terenie powiatu brzeskiego,
– w przeciągu ostatnich trzech lat nie byli leczeni ani diagnozowani z powodu chorób prostaty.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą pacjenci, w których rodzinie (ojciec, dziadek) występowały przypadki nowotworów prostaty.

W ramach programu pacjenci będą mieli wykonane badanie krwi w kierunku określenia wskaźnika PSA, badanie lekarskie w tym badanie per rectum.

Lekarze realizujący program będą dostępni dla pacjentów w następujących godzinach:

Lekarz realizujący lek. Zbigniew Kohla lek. Krzysztof Drużkowski
Wtorek 15.05 – 18.30  
Środa   15.05 – 18.30

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, lekarz skieruje pacjenta wraz z kartą informacyjną do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie na dalsze leczenie specjalistyczne w poradni urologicznej w ramach środków publicznych z NFZ. Jeśli natomiast lekarz nie dostrzeże podstaw do dalszej diagnostyki lub leczenia, pacjent zostanie poinformowany o objawach i profilaktyce chorób nowotworowych prostaty.

Zgłoszenia chętnych do uczestnictwa w Programie należy dokonywać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 – 14:00 pod numerem telefonu: 14 66 21 407 u Pani Joanny Repetowskiej.

Informacja w pliku  *.pdf

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu