Program profilaktyczny chorób układu krążenia

Print Friendly, PDF & Email

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć – program profilaktyczny chorób układu krążenia.
Ciągłe zmęczenie, bezsenność, bóle głowy to objawy, które powinny nas zaniepokoić. Mogą oznaczać chorobę układu krążenia. Konieczna jest w takim przypadku wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który zleci wykonanie niezbędnych badań. W Szpitalu Powiatowym w Brzesku realizowany jest program profilaktyki chorób układu krążenia „Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć”.

Program jest kierowany do osób w wieku: 35, 40, 45, 50, 55 lat, które nie były badane w ramach programu w ciągu ostatnich pięciu lat. Do udziału w programie kwalifikują się tylko osoby, w których nie zdiagnozowano chorób układu krążenia.
Osoby zainteresowane udziałem w programie powinny się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu POZ. Wcześniej trzeba się jednak zarejestrować pod nr. tel. 14 66 21 171 POZ szpital) lub w ośrodku zdrowia w Woli Dębińskiej, tel. 14 66 58 564
Sprawy nie można bagatelizować. Choroby układu krążenia, czyli choroby sercowo-naczyniowe, są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. GUS podaje, że odpowiadają za 46 proc. wszystkich zgonów. U podstaw tych chorób leży stres, brak ruchu, zła dieta.

Program realizowany przez brzeski szpital został dofinansowany przez Województwo Małopolskie.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu