Program zdrowotny profilaktyki zakażeń pneumokokowych

Print Friendly, PDF & Email

pneumokokiSamodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku przy współudziale Województwa Małopolskiego oraz Starostwa Powiatowego serdecznie zaprasza dzieci z Gminy Dębno do udziału w Programie zdrowotnym dotyczącym profilaktyki zakażeń pneumokokowych w Małopolsce.
Szczepienia   dzieci   zameldowanych w  Gminie  Dębno  i urodzonych w latach 2012-2015 (które nie ukończyły 3 roku życia) realizowane są w Ośrodku Zdrowia w Woli Dębińskiej 172, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.
Jednocześnie informujemy, że dzieci zameldowane na terenie Gminy Dębno, a zadeklarowane do innego lekarza POZ poza Ośrodkiem Zdrowia w Woli Dębińskiej także mogą skorzystać z darmowych szczepień p/pneumokokom.

Dodatkowe informacje pod nr tel. 14 665 85 64
Program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 3 grudnia 2015 r.

Ostatecznej kwalifikacji do szczepienia dokonuje lekarz. Każde szczepienie przeprowadzone będzie po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów dziecka na jego realizację. Należy pamiętać, że w dniu ustalonego szczepienia rodzic/opiekun prawny powinien zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka.
Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz współfinansowany z budżetu Powiatu Brzeskiego oraz budżetów: Gminy Dębno, Gminy Borzęcin, Gminy Gnojnik, Gminy Czchów, Gminy Szczurowa, Gminy Iwkowa.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu