Ranking szpitali małopolskich realizowany przez stowarzyszenie ,,OBYWATEL MAMA’’

Print Friendly, PDF & Email

logoobywatel mamaZ wielką przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem radosną przede wszystkim dla wszystkich mam informacją, iż SP ZOZ w Brzesku został doceniony przez rodzące u nas kobiety w zakresie realizowanej przez nas opieki okołoporodowej.

W Dniu Kobiet Stowarzyszenie ,,OBYWATEL MAMA’’ przedstawiło pierwszy z sześciu rankingów małopolskich szpitali w kategorii: PODMIOTOWOŚĆ w którym to rankingu SP ZOZ w Brzesku zajął 1 miejsce.
W ramach projektu “Mamy prawo”, stowarzyszenie realizowało audyt społeczny wszystkich 28 szpitali i oddziałów położniczych w Małopolsce, którego celem było sprawdzenie jakości i dostępności usług z zakresu opieki okołoporodowej gwarantowanych przez prawo oraz podejmowanie działań na rzecz pozytywnych zmian. Przedmiotem audytu było zbadanie stopnia wdrożenia standardów okołoporodowych w tym respektowania planów porodowych przez szpitale, dostępu i udzielania informacji w trakcie, przed i po porodzie, a także poszanowania kobiety słowem, tonem, gestem przez personel medyczny. W tym celu od lipca do grudnia 2015 r. zbierano informacje od wszystkich kobiet, które urodziły dziecko w Małopolsce po 01 maja 2013 r. Informacje były zbierane w szpitalach, w ankietach, które wypełniały kobiety, które właśnie urodziły dziecko. Informacje były zbierane również poprzez ankietę online od kobiet, które urodziły dziecko wcześniej lub nie dotarły do nich audytorki stowarzyszenia.

Głównym celem stowarzyszenia ,,OBYWATEL MAMA’’ jest reprezentowanie interesów matek i ojców w przestrzeni publicznej oraz aktywizacja i promowanie postaw obywatelskich w tej grupie społecznej. Wszystkie członkinie Stowarzyszenia są mamami i oprócz doświadczeń w dziedzinie aktywności obywatelskiej oraz wiedzy, posiadają też dogłębną, popartą doświadczeniem, znajomość problemów grupy docelowej: kobiet i matek. “Mamy prawo” jest pierwszym projektem, z którym stowarzyszenie wyszło poza teren Krakowa, po to aby zbadać jakość opieki okołoporodowej w całym województwie małopolskim.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni z faktu, że możemy znowu pochwalić się sukcesami, zwłaszcza, że jest to sukces poparty opiniami wszystkich mam, które wybrały nasz szpital i powierzyły w nasze ręce bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka w tak ważnym momencie życia.

Poniżej prezentujemy wyniki rankingu.

Ranking-m1

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu