Rehabilitacja w domu pacjenta

Print Friendly, PDF & Email

dsc07072Rehabilitanci z brzeskiego szpitala  w ramach podpisanego przez placówkę kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzą zabiegi także w domu pacjenta.    Taka forma przeznaczona jest dla chorych, którzy nie poruszają się samodzielnie i nie mają możliwości dotarcia do placówki rehabilitacyjnej. – Ta pomoc skierowana jest dla osób po udarach mózgu, uszkodzeniach rdzenia kręgowego a także po złamaniach leczonych operacyjnie.  Otrzymywanie świadczeń w ramach rehabilitacji w domu następuje po wcześniejszym porozumieniu z Działem Usprawniania Leczniczego SP ZOZ w Brzesku. Skierowanie na tego typu zabiegi musi wystawić lekarz specjalista. Okres tak przeprowadzonej rehabilitacji nie może trwać dłużej niż 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym. Posiadamy wiele urządzeń przenośnych np. takich jak laser które możemy zabrać do domu chorego  – tłumaczy Zygmunt Palej, kierownik Działu Usprawniania Leczniczego brzeskiego szpitala. Od lat placówka poszerza ofertę z zakresu rehabilitacji. Niedawno został uruchomiony   Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dorosłych. Przede wszystkim przeznaczony jest dla pacjentów, z wadami narządów ruchów po różnego rodzajach urazach, wypadkach, zabiegach operacyjnych, w przebiegu schorzeń reumatologicznych i neurologicznych.- Z tej formy pomocy korzysta coraz więcej pacjentów Ośrodek dysponuje nowoczesną bazą zabiegową, ze sprzętem najnowszej generacji. W naszym szpitalu od lat znakomicie funkcjonuje Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. -Oddział ten dysponuje nowoczesnymi łóżkami ortopedycznymi ułatwiającymi pielęgnację i rehabilitację. Ćwiczenia usprawniające odbywają się w dwóch salach kinezyterapii wyposażonych w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu oferujemy szeroki zakres usług. – dodaje Józefa Szczurek Żelazko, dyrektor szpitala w Brzesku. W Szpitalu funkcjonuje też Dział Usprawniania Leczniczego, do którego pacjenci kierowani są na różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne. Wykonywane są one w systemie ambulatoryjnym. – Blisko dwa lata  temu powstał Dzienny Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci. Prowadzi on rehabilitację dla najmłodszych pacjentów z różnymi schorzeniami narządów ruchu także genetycznymi.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu