Rejestracja do lekarzy POZ przeniesiona na I piętro

Print Friendly, PDF & Email

Na pierwsze piętro brzeskiego szpitala została przeniesiona rejestracja do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

– To udogodnienie dla pacjentów, którzy chcą się zarejestrować do lekarza rodzinnego, albo też stomatologa. W tej chwili lekarza i rejestrację mają na tym samym piętrze – tłumaczy Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka SP ZOZ w Brzesku.
W głównej rejestracji szpitala już w tej chwili można się natomiast zarejestrować do wszystkich specjalistów przyjmujących w ramach SP ZOZ w Brzesku.
– Ta centralizacja ma ułatwić dostęp do lekarzy. Naszym pacjentom na pewno łatwiej będzie się umówić do różnych specjalistów, w sytuacji, gdy rejestracja jest w jednym miejscu – dodaje Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz.
Warto dodać, że rejestracja ogólna czynna jest od godziny 7 do 18. To ułatwi dostęp do świadczeń . Do tej pory pacjenci, którzy po pracy osobiście chcieli zarejestrować się do lekarza, odchodzili z kwitkiem, bo rejestracja w poradni pracowała np. do godziny 15.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu