Respirator ufundowany przez firmę GRANIT już w szpitalu !

Print Friendly, PDF & Email

W miniony piątek do naszego szpitala dostarczono długo wyczekiwany respirator, na zakup którego firma GRANIT przekazała wiosną tego roku 100 tysięcy złotych. Czas oczekiwania na zamówiony sprzęt wynosił ponad pół roku, ale dotarł do szpitala bez żadnych opóźnień.

Jest to wysokiej klasy respirator, jeden z najlepszych dostępnych na rynku medycznym – tłumaczy lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii, specjalista anestezjolog Paweł Dobosz. Dzięki innowacyjnej technologii wspomagania oddechu respirator Puritan Bennett™ 980 umożliwia pacjentom bardziej naturalne oddychanie. Sprzęt jest bezpieczny i funkcjonalny, pomaga zapewnić wentylację bardziej zbliżoną do naturalnej, co może pomóc poprawić komfort pacjentów.

Przy tej okazji ponownie składamy ogromne podziękowania Panu Zygmuntowi Popieli i całemu Zarządowi firmy Granit Sp. z o.o. za okazaną szpitalowi i pacjentom pomoc!

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie respiratora

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu