Są jeszcze wolne miejsca na badania prenatalne

Print Friendly, PDF & Email

Jeszcze do niedawna mieszkanki powiatu brzeskiego czy bocheńskiego, aby wykonać badania prenatalne, musiały jeździć do dużych ośrodków medycznych, od kilku miesięcy mogą je wykonać w brzeskim szpitalu. Jest to możliwe dzięki realizacji projektu „Lepsze życie! Program badań prenatalnych oraz działań z zakresu wczesnej interwencji prowadzone na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego.

Co istotne badania są bezpłatne. Mogą z nich korzystać mieszkanki powiatu brzeskiego, ale także bocheńskiego, znajdujące się pomiędzy 11 a 14 tygodniem ciąży, które nie kwalifikują się do wykonania badań prenatalnych w ramach NFZ.
– To bardzo ważne z punktu medycznego badanie, pozwalają na wykrycie najczęściej występujących wad we wczesnym stadium ciąży. Co istotne w przypadku wielu w nich od razu można wdrożyć leczenie, jeszcze, gdy dziecko znajduje się w łonie matki – mówi n. med. Artur Czekański, lekarz, który wykonuje badania w ramach programu.

Na jego realizację szpital otrzymał środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Projekt potrwa do września 2021.

Rejestracja na badania: Osobiście: SP ZOZ w Brzesku – IV piętro, pokój nr 469 (Poradnia Ginekologiczno-Położnicza). Telefonicznie pod nr tel. 507 219 575, 507 219 651, 14 662 14 52, e-mail: badaniaprenatalne@spzoz-brzesko.pl

Fot. Program badań prenatalnych

Badania prenatalne - plakat

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu