Są jeszcze wolne miejsca w DDOM

Dużym zainteresowaniem cieszy się uruchomienie Dziennego Domu Opieki Medycznej w brzeskim szpitalu. – Odbieramy mnóstwo telefonów od osób zainteresowanych udziałem w zajęciach, co więcej większość miejsc na pierwsze 4 miesiące pobytu w DDOM jest już zarezerwowana – mówi Elżbieta Adamska, koordynatorka DDOM w Brzesku.

Dzienny Dom Opieki Medycznej ruszy w styczniu. Będzie się mieścił na pierwszym piętrze brzeskiego szpitala. Z zaplanowanych w nim bezpłatnych zajęć mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

– Często po przebytej chorobie pacjenci mają problem z funkcjonowaniem w życiu codziennym. W DDOM nauczymy ich na nowo żyć, pokażemy jak wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne. Pacjent będzie pod opieką lekarzy specjalistów, nie bez znaczenia jest też fakt, że placówka mieści się w szpitalu – mówi Elżbieta Adamska.
Zajęcia dla pacjentów domu opieki medycznej, pierwszej tego typu placówki w regionie, zaplanowano od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 7 i 16. Będą one prowadzone także w jedną sobotę miesiąca. Osoby zainteresowane pobytem w tej placówce będą miały zapewniony dojazd i wyżywienie.

DDOM będzie się mieścił na 300 m. kw. Zaplanowano w nim gabinet rehabilitacji, kuchnię z aneksem jadalnym (pacjenci otrzymają obiad), pokoje terapii zajęciowej, salę wypoczynku, gabinet fizjoterapii.

Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p. ) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30
Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu