Spotkanie na temat profilaktyki raka jelita grubego

Print Friendly, PDF & Email

Co robić, by nie zachorować na raka jelita grubego poradzą prelegenci zaplanowanego na poniedziałek  (29.10.2018)  spotkania. O godzinie 14  w sali konferencyjnej brzeskiego szpitala z mieszkańcami Brzeska spotkają się dr Małgorzata Urbaniak – Ostrykiewicz, Elżbieta Wilk-Łoboda i Beata Rother.

To kolejne z całego cyklu spotkań, odbywających się od ubiegłego roku na terenie powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Podczas każdego z nich lekarze i pielęgniarki z brzeskiego szpitala informują o projekcie realizowanym przez tę placówkę, a także o profilaktyce raka jelita grubego.

–  Chodzi o praktyczną wiedzę dotyczącą zarówno zdrowej diety, która pomoże nam się ustrzec przed tą chorobą, jak i informacje o samym badaniu – mówi Elżbieta Leśniak, sekretarka projektu.

W zaplanowanym na poniedziałek spotkaniu udział wezmą  dr Małgorzata Urbaniak-Ostrykiewicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku. O profilaktyce mówić będą także pielęgniarki: Elżbieta Wilk-Łoboda i  Beata Rother.

Projekt „ Zadbaj o zdrowie” – program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” jest realizowany przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu