Spotkanie opłatkowe w brzeskim szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Dziś w brzeskim szpitalu odbyło się spotkanie opłatkowe. Wziął w nim udział personel szpitala ze wszystkich oddziałów  i pracownicy administracji. Wśród zaproszonych gości była delegacja ze Starostwa Powiatowego w Brzesku ze starostą Andrzejem Potępą, wicestarostą Maciejem Podobińskim i przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Brzykiem. W spotkaniu wziął udział także Józef Gawron, radny Sejmiku Małopolskiego oraz Krzysztof Gac, dyrektor PP ZOL w Brzesku, a także kapelan szpitala ks. Józef Waśko.

– Chce Wam bardzo podziękować, że ten trudny rok. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników kończymy go sukcesem. Udało się nam rozpocząć wiele inwestycji i procesów, które będą owocowały w przyszłości. Za to bardzo dziękuję –  mówił podczas uroczystości Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.
Dyrektor pochwalił się też najnowszym osiągnięciem szpitala. To trzecie miejsce w Małopolsce w prestiżowym plebiscycie Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Sukcesów gratulowali pracownikom brzeskiego szpitala także przedstawiciele brzeskiego starostwa. – Oby ta dobra passa się nie zakończyła – mówił Andrzej Potępa, brzeski starosta, życząc pracownikom szpitala zdrowych i spokojnych świąt.
Życzenia przesłała też Józefa Szczurek Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, która ze względu na inne obowiązki nie mogła być dziś w Brzesku.

Spotkanie było też okazją do podziękowania za wieloletnią pracę ośmiu pracownikom szpitala, którzy odchodzą na emeryturę. To: Maria Gnyla, Krystyna Kasperczyk, Jadwiga Klimas, Maria Libera, Elżbieta Niemiec, Jadwiga Sroczyńska. Specjalne podziękowanie odebrali: Stanisława Kowal i lek. med. Krzysztof Kotas. Kierownik Poradni Ogólnej w Ośrodku Zdrowia w Dębnie pożegnał się z SP ZOZ w Brzesku, w którym przepracował 44 lata.
Pan doktor pracę w zawodzie lekarza rozpoczął 49 lat temu. Dziesięć lat temu przeszedł na emeryturę, ale nadal przyjmował pacjentów w Ośrodku Zdrowia w Woli Dębińskiej.

 

Galeria zdjęć:

Życzenia Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu