Spotkanie stomijne

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 28.04.2017r. odbyło się kolejne spotkanie pacjentów ze stomią oraz członków ich rodzin, przygotowane przez pielęgniarki  Oddziału Chirurgii Ogólnej.  Wszystkich zebranych powitał Dyrektor Adam Smołucha.

Spotkanie przebiegało w miłej, kameralnej atmosferze, a jednocześnie było okazją do uzyskania wiedzy merytorycznej z zakresu radzenia sobie z tzw. trudną stomią pogłębione prze zajęcia warsztatowe prowadzone przez pielęgniarkę stomijną. Pacjenci zapoznali się z nowościami na rynku produktów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji.

W spotkaniu uczestniczył dr Zbigniew Żabiński, który przedstawił problem cukrzycy, jako częstej choroby współistniejącej, dr Andrzej Gryglewski, który poprowadził wykład merytoryczny dotyczący problematyki stomii oraz psycholog Izabela Głowacka, która wyjaśnia, pomaga i wspiera w trudnych sytuacjach życiowych.

Kolejne spotkanie planujemy zorganizować w czerwcu.

Przypominamy o działającym Punkcie Konsultacyjnym dla pacjentów ze stomią, gdzie możecie Państwo uzyskać bezpłatną poradę pielęgniarki stomijnej oraz lekarza chirurga.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod nr tel. 14 6621481

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu