Studentki pielęgniarstwa zdały egzaminy dyplomowe

Print Friendly, PDF & Email

19 studentek wydziału pielęgniarstwa Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu zdało egzamin dyplomowy. Zajęcia teoretyczne były prowadzone w Brzesku, a praktyczne na oddziałach brzeskiego szpitala.

Wszystko to odbywało się w ramach projektu realizowanego przez szpital i wyższą uczelnię w Nowym Targu, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Brzesku.

Projekt pt: „Poprawa jakości kształcenia wyższego na kierunku pielęgniarstwo w PPUWSZ w Nowym Targu która przełoży się na zwiększenie zainteresowania studiami na kierunku pielęgniarstwo i tym samym przyczyni się do wykształcenia dodatkowej liczby absolwentów kierunku pielęgniarstwo”  był realizowany przez cztery lata.

– Dzięki temu udało się nam pozyskać część kadry pielęgniarskiej do naszego szpitala. Absolwenci znaleźli zatrudnienie między innymi w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii oraz chirurgii – mówi dr Małgorzata Ostrykiewicz Naczelna Pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Absolwenci ostatniego roku podziękowali dyrekcji szpitala za możliwość nauki zawodu na terenie Brzeska.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym!

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu