Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szpitalu

Print Friendly, PDF & Email

Zgodnie z wieloletnim zwyczajem 6-go grudnia Święty Mikołaj odwiedza z podarunkami grzeczne dzieci. Nie inaczej było w tym roku. A że na oddziale pediatrycznym  grzecznych dzieci nie brakuje, to Święty wraz ze swoimi pomocnikami, mieli sporo pracy. Długo wyczekiwany gość przybył z prezentami dla każdego. Radości i uśmiechów wśród pacjentów było co nie miara.

Święty Mikołaj nie zapomniał również o tych większych “dzieciach”, obdarowani zostali także dorośli z oddziałowego personelu. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii z wyjątkowym gościem. Niestety Święty nie mógł spędzić z nami tyle czasu ile byśmy sobie życzyli, gdyż miał jeszcze wiele innych prezentów do rozdania. Najważniejsze jest jednak to, że Mikołajki na oddziale okazały się bardzo miłym wydarzeniem dla dzieci, które ten dzień musiały spędzić poza domem. Uśmiechy podopiecznych były najpiękniejszym podziękowaniem dla św. Mikołaja za jego starania i trud.

Warto wspomnieć, że wraz z rozpoczęciem grudnia oddział dziecięcy szpitala przybrał zimową dekorację. Na oknach, drzwiach sal chorych oraz w sali dziennej pojawiły się ozdoby przypominające o nadchodzącej porze roku. W oddziale pojawiła się choinka, pięknie przyozdobiona przez małych i większych pacjentów. Przy jej dekoracji pomagali pacjenci, ich rodzice, a także personel oddziału. Dekoracje na choinkę w postaci łańcuchów z papieru i bibuły oraz papierowych serduszek stworzyli starsi uczniowie. Każdy mógł zawiesić na drzewku bombki, a efekt przyozdobionej choinki można podziwiać zaraz po wejściu na oddział.

Galeria zdjęć:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu