Szczepienia pracowników szczepionką przeciw COVID-19

Print Friendly, PDF & Email

W dniu dzisiejszym 30.12.2020r. w Szpitalu w Brzesku rozpoczęły się szczepienia pracowników ochrony zdrowia szczepionką przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa szczepionek dotarła do szpitala około godziny 9 – 75 dawek szczepionki.

Punkt szczepień zlokalizowany jest na I piętrze. Kwalifikacja do szczepień odbywa się jednocześnie w dwóch gabinetach lekarskich.

Przed badaniem lekarskim osoba wypełnia ankietę kwalifikacyjną. Lekarz decyduje o możliwości zaszczepienia.  Szczepienie wykonywane jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę posiadającą uprawnienie do wykonywania szczepień.

Gabinet zabiegowy jest w pełni wyposażony w konieczny sprzęt oraz co bardzo ważne zapewnione są warunki do prawidłowego transportu i przechowywania szczepionek zgodnie z zachowaniem łańcucha chłodniczego.

W dniu dzisiejszym zostało zaszczepionych 40 pracowników a kolejne 35 osób będzie szczepionych jutro.

Nad bezpieczeństwem osób szczepionych czuwa dwóch lekarzy przez 30 minut po podaniu szczepionki.  Sprawną rejestrację zapewniają 2 rejestratorki, które wpisują dane do Krajowego Systemu Szczepień.

Kolejna dostawa szczepionek przewidywana jest w poniedziałek 4.01.2021r.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu