SZCZEPIENIA przeciw COVID-19 dla PRZEWLEKLE CHORYCH

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia – z dniem 15 marca 2021 roku rozpoczną się szczepienia:

• pacjentów onkologicznych, u których po dniu 31 grudnia 2019 r. prowadzono leczenie chemioterapią lub radioterapią,
  • pacjentów dializowanych z powodu przewlekłej niewydolności nerek (szczepienia będą realizowane przez stacje dializ),
  • pacjentów po przeszczepach komórek,   tkanek   i   narządów,   u   których   prowadzone   jest   leczenie immunosupresyjne,
  • pacjentów poddawanych przewlekłej wentylacji mechanicznej.

Rejestracja dla tych pacjentów rozpocznie się  10 marca.

Zgodnie ze wstępnej informacji NFZ, E-skierowanie  zostanie   wystawione centralnie dla wszystkich pacjentów (automatycznie   przez  CeZ  na  podstawie  danych  uzyskanych z  NFZ,  aktualizacja   listy  osób  z  e-skierowaniem będzie odbywać się co miesiąc – szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce.

Informacje na temat szczepień realizowanych w Szpitalu w Brzesku będą zamieszczane na bieżąco w miarę otrzymywania aktualnych wytycznych.

Więcej informacji:

Szczepienia przeciw COVID-19 dla przewlekle chorych