Szpital w Brzesku realizuje wiele programów

Projekt „Zadbaj o zdrowie! Program profilaktyki raka jelita grubego dla mieszkańców powiatu brzeskiego” jest jednym z wielu realizowanych przez brzeską lecznicę. Obok innych programów profilaktycznych szpital od pięciu lat wspólnie z Brzeskim Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka” prowadzi projekt skierowany do pań w każdym wieku, tych, które są objęte ubezpieczeniem, ale też dla tych, którego go nie mają. Fundusze na prowadzone w ramach tego projektu badania USG piersi, brzeskie „Amazonki” pozyskały z powiatu brzeskiego. Badania są wykonywane w brzeskiej lecznicy zawsze we wrześniu, październiku i listopadzie. – Ostatnie odbyło się 21 października. W tym roku badania wykonamy jeszcze dwukrotnie w listopadzie – wyjaśnia Barbara Serwin ze stowarzyszenia. Aby się przebadać, niepotrzebna jest wcześniejsza rezerwacja, wystarczy przyjść do pracowni USG Szpitala Powiatowego w Brzesku w wyznaczonym terminie. Informacje na temat terminów badań dostępne są pod nr tel. 531 717 844. Warto skorzystać z tej możliwości i się przebadać. – Około 20 procent kobiet, które wykonały USG, zostały skierowane do dalszego leczenia. Gdyby nie badanie, być może w ogóle nie wiedziałyby, że są chore – podsumowuje Barbara Serwin.