Szpital w Brzesku wyróżniony w rankingu Rzeczpospolitej

Print Friendly, PDF & Email

Szpital Powiatowy w Brzesku  zdobył szóste miejsce w Małopolsce i 51. w Polsce w prestiżowym rankingu „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Pacjent. Wyniki rankingu zostały ogłoszone podczas uroczystej gali w Warszawie.

-To dla nas duże wyróżnienie, tym bardziej, że zostaliśmy zauważeni już po raz kolejny. Co więcej, w tym roku działalności szpitala została poświęcona publikacja w „Rzeczpospolitej” – mówi Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Ranking powstał  we współpracy z Centrum Monitorowania jakości w Ochronie Zdrowia. W tym roku wzięły w nim udział 202 szpitale w Polsce.

Oceniając brzeską placówkę doceniono szeroką ofertę  zarówno w zakresie lecznictwa szpitalnego, jak i leczenia ambulatoryjnego w ramach POZ i poradni specjalistycznych ośrodków dziennych.

Również istotny w ocenie był wysoki poziom  spełnienia standardów akredytacyjnych Ministerstwa Zdrowia. W tym roku szpital  ponownie  z powodzeniem przeszedł ocenę wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia. 

Nie bez znaczenia jest także, że przez ostatnie lata placówka utrzymywała dodatni wynik finansowy, realizując jednocześnie szeroki zakres działalności medycznej oraz ambitny program inwestycyjny.

Artykuł w dzienniku “Rzeczpospolita”  Ranking szpitali 2019

Artukuł gazety Rzeczpospolita

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu