Szpital wysyła powiadomienia SMS o wizytach i kodach

Print Friendly, PDF & Email

Szpital wysyła powiadomienia SMS o wizytach i kodach.
Pozwolą przypomnieć o zaplanowanej wizycie, ale też poinformują o tej odwołanej lub przeniesionej na inny termin. Szpital Powiatowy w Brzesku uruchomił system powiadamiania SMS. To kolejny element projektu informatyzacji w naszej placówce.

Informacje dotyczą wizyt u lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w Poradniach Specjalistycznych szpitala, a także w Dziale Usprawniania Leczniczego.

SMS-y, które trafiają do pacjentów,  przypominają o zaplanowanej wizycie, informują także o jej odwołaniu. W ten sposób mogą też być przekazywane pacjentom także kody konieczne do wykupienia recepty. Zanim jednak taki SMS dotrze do pacjenta, musi on wyrazić na to zgodę. Jest to konieczny wymóg wynikający z RODO. Odbywa się to podczas rejestracji.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu