Szybsze badania

Print Friendly, PDF & Email

PIC04793.JPGProsto z Japonii do Zakładu Analityki Medycznej w brzeskim szpitalu trafił nowoczesny analizator. Dzięki nowemu aparatowi skróci się czas oczekiwania na wynik badania. W niektórych przypadkach nawet do 15 minut – tłumaczy jego kierownik Józefa Kostuch- Maciejowska. Urządzenie jest wykorzystywane do diagnostyki tarczycy, żółtaczki, zawału serca, a także oznaczania markerów nowotworowych.
– Od kilku lat pracujemy tylko na najlepszej aparaturze wyprodukowanej przez znane i sprawdzone firmy. Daje to gwarancje wiarygodnych  wyników badań- dodaje J. Kostuch-Maciejowska. Aparatura w Zakładzie wymieniana jest, co trzy lata. – Wachlarz badań, który cały czas poszerzamy skierowany jest do pacjentów szpitala i poradni specjalistycznych, także do pacjentów innych zakładów opieki zdrowotnej. – mówi Józefa Szczurek- Żelazko, dyrektor placówki. Zakład swoją ofertę kieruje też do pacjentów posiadających skierowanie od lekarza medycyny pracy, z prywatnego gabinetu lekarskiego, pacjentów nie posiadających skierowania, którzy chcą odpłatnie wykonać sobie badania laboratoryjne  oraz pacjentów nieubezpieczonych

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu