Uroczyste otwarcie po modernizacji Ośrodka Zdrowia w Woli Dębińskiej

Print Friendly, PDF & Email

W poniedziałek (14.06.2010) w uroczysty sposób oddano do użytku odnowiony Ośrodek Zdrowia w Woli Dębińskiej. Poprzez symboliczne przecięcie wstęgi obwieszczono zakończenie prac remontowych, realizowanych w kilku etapach bez ograniczania na czas remontu działalności leczniczej. Ich efektem jest estetyczny budynek Ośrodka Zdrowia o dwubarwnej elewacji, wyposażony w dźwig dla osób niepełnosprawnych, otoczony chodnikiem z kostki brukowej.

Również zmodernizowane wnętrze budynku jest przyjazne dla pacjentów, zawiera m.in. przestronną rejestrację z poczekalnią oraz czyste, odnowione sanitariaty.
Swoje zadowolenie z obecnego stanu obiektu wyrażają nie tylko pracownicy Ośrodka na czele z panią doktor Heleną Czuj-Bojarowską, ale także pacjenci-mieszkańcy gminy Dębno korzystający z opieki lekarzy rodzinnych POZ-tu, z Poradni Stomatologicznej, Poradni “K” czy Gabinetu Fizjoterapii.
Nie kryli również swojego zachwytu goście, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystość otwarcia. Wyrazili to w swoich wystąpieniach parlamentarzyści , posłowie Edward Czesak oraz Jan Musiał, także starosta brzeski Ryszard Ożóg, a także wójt gminy Dębno Grzegorz Brach. Podziękowania dla Dyrekcji brzeskiego SPZOZ-u za przeprowadzenie modernizacji Ośrodka wyraziła radna powiatu Władysława Sadłoń. Pani radna najpierw była inicjatorem modernizacji, a następnie przez cały okres realizacji prac remontowych wspierała działania Dyrekcji na forum samorządu.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu