Print Friendly, PDF & Email

Kierownik Poradni Ginekologiczno-Położniczej
Lek. Włodzimierz Wisłocki specjalista ginekolog-położnik

W Poradni przyjmują:
Lek. Mariusz Maciejowski specjalista ginekolog-położnik
Lek. Jacek Sysło specjalista ginekolog-położnik
Lek. Helena Mruczek
ginekolog-położnik
Lek. Wieńczysław Kamiński ginekolog-położnik
Lek. Agnieszka Golis – Tomala – specjalista ginekolog-położnik

Położne:
Krzysztofa Mucha
Agnieszka Michalczyk
Ewa Radzięda
Agata Kurek (Poradnia Ginekologiczno – Położnicza w Woli Dębińskiej)

Poradnia Ginekologiczno – Położnicza znajduje się na IV piętrze w budynku SP ZOZ w Brzesku (dojazd wygodny, winda), oraz w budynku Ośrodka Zdrowia w Woli Dębińskiej.

W Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Brzesku pracuje 6 lekarzy, wszyscy posiadają specjalizację z dziedziny położnictwa i ginekologii w tym:
4 lekarzy posiada II stopień specjalizacji,
– 2 lekarzy posiada I stopień specjalizacji

W Poradni Ginekologiczno – Położniczej zatrudnione są: 3 położne (w tym 2 posiadają certyfikat uprawniający do samodzielnego pobierania rozmazów cytologicznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy)

Godziny pracy lekarzy w Poradni Ginekologiczno – Położniczej w Brzesku:

Lek. Wieńczysław Kamiński Lek. Mariusz Maciejowski Lek. Helena Mruczek Lek. Jacek Sysło Lek. Włodzimierz Wisłocki Lek. Agnieszka Golis – Tomala
Poniedziałek 8,30 – 12,30 7,00 – 15,00
Wtorek 8,00 – 10,00
Środa 12,00 – 17,00 7,00 – 13,55 8,00 – 10,00
Czwartek 8,00-14,00
Piątek 12,00-14,00 7,00 – 15,00

 

Godziny pracy lekarzy w Poradni Ginekologiczno – Położniczej w Woli Dębińskiej:

Lek. Włodzimierz Wisłocki
Poniedziałek
Wtorek 8,00 – 15,00
Środa
Czwartek
Piątek

Poradnia świadczy usługi z zakresu:

  • konsultacji i porad lekarskich
  • profilaktyki i promocji zdrowia ( w tym m.in. badanie piersi, nauka samobadania piersi)
  • profilaktyki, diagnostyki i terapii schorzeń żeńskiego układu płciowego, w tym profilaktyki i diagnostyki chorób szyjki macicy, stanów zapalnych i nowotworów narządów płciowych (pobieranie materiału do badania cytologicznego)
  • leczenia stanów zapalnych szyjki macicy, leczenia nadżerek szyjki macicy (krioterapia)
  • antykoncepcji (poradnictwo antykoncepcyjne, antykoncepcja doustna, antykoncepcja przezskórna, dopochwowe wkładki antykoncepcyjne),
  • opieki nad kobietą w okresie menopauzy (hormonalna terapia zastępcza, diagnostyka i leczenie zaburzeń miesiączkowania),
  • kompleksowej opieki nad kobietą ciężarną (planowanie ciąży, wczesne rozpoznanie ciąży, prowadzenie ciąży, opiekę poporodową)

W ramach poradni ginekologicznej zapewniamy naszym pacjentkom dostęp do badań:

  • pełnego zakresu badań biochemicznych,
  • badań hormonalnych,
  • badań mikrobiologicznych,
  • badań cytologicznych, – badań USG, obejmujących zarówno diagnostykę narządów rozrodczych jak i weryfikujących ciążę (USG przezpochwowe, USG brzuszne)
  • USG sutków,
  • mammografię.

W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia realizujemy bardzo aktywnie bezpłatny Program Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W ramach Programu każda ubezpieczona pacjentka pomiędzy 25 a 59 rokiem życia może za darmo i bez skierowania wykonać badanie cytologiczne – wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny dla pacjentki termin. Cytologię w ramach Programu pobierają zarówno lekarze jak i specjalnie przeszkolone, doświadczone położne (posiadają certyfikat wydany przez Centralnego Koordynatora Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy) – wybór należy do pacjentki !!! Preparaty cytologiczne wysyłane są do nowoczesnej, wysoce wyspecjalizowanej pracowni cytologicznej w Krakowie. Pacjentki z nieprawidłowymi wynikami cytologicznymi kierowane są do dalszej, pogłębionej diagnostyki.
W naszej codziennej pracy szczególną uwagę przywiązujemy do dbałości o poziom naszych usług poprzez zagwarantowanie fachowości, uczciwości, wyrozumiałości oraz miłą i profesjonalną obsługę. Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż wizyta u lekarza ginekologa nie należy do przyjemnych, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby była ona dla naszych pacjentek przeżyciem jak najmniej stresującym.
Pacjentki poradni ginekologicznej mają do swojej dyspozycji pomieszczenie sanitarne, w którym mogą przygotować się do badania.
Dodatkowo w Poradni świadczone są usługi odpłatne wg. cennika dostępnego w Rejestracji.

Pamiętaj!
Każda kobieta powinna w celach profilaktycznych skonsultować się z lekarzem ginekologiem przynajmniej dwa razy w roku. Raz w roku powinno być wykonane badanie cytologiczne.

Rejestracja do Poradni Ginekologiczno – Położniczej zlokalizowana jest przy Poradni na IV piętrze budynku Przychodni.

Ważne telefony:
Rejestracja – 14 66 21 452
Rejestracja do poradni odbywa się osobiście, telefonicznie, za pośrednictwem osób trzecich oraz elektronicznie poprzez stronę www.spzoz-brzesko.pl

.

 

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu