Print Friendly, PDF & Email

03 września 2021

Odlewane figurki z gipsu w DDOM w Brzesku

Nowa grupa uczestników DDOM w Brzesku rozwija swoje talenty manualne wykonując piękne figurki z gipsu. 

Odlewy z gipsu są kolorystycznie malowane przez uczestników .

 

20 sierpnia 2020

Nadal można zapisać się do DDOM w Brzesku

Ćwiczą, rehabilitują się, ale także uczestniczą w zajęciach psychologicznych. W Dziennym Domu Opieki Medycznej działającym w Szpitalu Powiatowym w Brzesku obecnie przebywa 15 seniorów z terenu powiatu brzeskiego. 

– Do tej pory z zajęć organizowanych w DDOM skorzystało już około stu osób. Wszyscy, którzy skorzystali z zajęć, kończyli pobyt nie tylko w dużo lepszej kondycji fizycznej, ale także psychicznej – mówi Elżbieta Adamska koordynatorka DDOM w Brzesku.
To zasługa prowadzonych terapii, podczas których starsze osoby nabywają pewności siebie i otwierają się na innych, a także nabywają samodzielności.
Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM. Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.00
Warunkiem przyjęcia do DDOM jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65.

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

24 lipca 2020

Bezpiecznie w DDOM w Brzesku

Po kilkutygodniowej przerwie zajęcia w DDOM ruszyły już pełną parą, odbywają się jednak przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.
– Nasze pomieszczenia są ozonowane. Działa tam też lampa UV, która oczyszcza powietrze z wirusów. Pacjenci mają również codziennie mierzoną temperaturę. Wszystko to w ramach ochrony przed koronawirusem – wylicza Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.
 

DDOM w brzeskim szpitalu działa od marca ubiegłego roku. Do tej pory z zajęć skorzystało kilkadziesiąt osób z terenu powiatu brzeskiego. Obecnie zajęcia są prowadzone dla 15 seniorów.
DDOM został pomyślany dla osób pow. 60 roku życia, posiadających sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Dodatkowym kryterium przyjęcia jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.
Celem pobytu w DDOM jest przywrócenie pacjentowi po ciężkiej chorobie sprawności umożliwiającej samodzielne funkcjonowanie. W ramach domu opieki medycznej kontynuowane jest leczenie chorób przewlekłych, prowadzone są zajęcia rehabilitacyjne, a w razie konieczności wykonywane są także badania diagnostyczne.
Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM.
Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 16.

Otwarcie Dziennego Domu Opieki medycznej było możliwe dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-20.

 

16 lipca 2020

Spotkanie z dietetykiem w DDOM

Było o zdrowym żywieniu, a także o tym, jak przygotowywać pełnowartościowe posiłki. Z pacjentami Dziennego Domu Opieki medycznej w Brzesku spotkała się dietetyczka Katarzyna Fijałkowska. 

To tematyczne spotkanie było jednym z wielu organizowanych w DDOM. Tym razem seniorzy dowiedzieli się, co powinni jeść, a czego unikać.
-Pani dietetyk omówiła także piramidę żywieniową, radziła jak przechowywać posiłki, a także czym zastąpić sól, która nie wnosi nic pożytecznego do naszego organizmu – wylicza Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

Do tej pory seniorzy spotkali się między innymi z policjantem a także strażakiem. Było o tym, jak ochronić się przed złodziejami oraz na co zwracać uwagę, by nie doprowadzić do pożaru.

Galeria zdjęć – spotkanie prowadzone przez dietetyczkę Katarzynę Fijałkowską:

7 lipiec 2020

Wzmocniony zespół terapeutów

Zespół opiekunów DDOM w Brzesku został czasowo wzmocniony przez terapeutkę Marzenę Żółty. W organizowanych przez nią zajęciach chętnie uczestniczą praktycznie wszyscy seniorzy. 

To efekt osobowości nowej terapeutki, ale także innowacyjnych zajęć przez nią organizowanych. Pacjenci DDOM wykonują praktyczne ozdoby, ale też chętnie korzystają z terapeutycznych ćwiczeń manualnych.

DDOM powstał wiosną ubiegłego roku. Placówka powstała z myślą o seniorach z powiatu brzeskiego, którzy ukończyli 60 lat, posiadają sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem przyjęcia jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Placówka działa przy Szpitalu Powiatowym w Brzesku. W zajęciach uczestniczy kilkunastu seniorów. W ramach DDOM prowadzona jest rehabilitacja, ale także różnego rodzaju terapie.

Galeria zdjęć – zajęcia prowadzone przez terapeutkę Marzenę Żółty:

20 luty 2020

To już kolejna edycja spotkania pod tytułem “Seniora nie oszukasz”

,,Seniora nie oszukasz!” – kolejne spotkanie przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji z Uczestnikami Dziennego Domu Opieki Medycznej
w Brzesku
 

W dniu 19.02.2020 r st. asp. Ewelina Buda z brzeskiej komendy Policji spotkała się z kolejną grupą z seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku
i udzielała rad jak postępować oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać. Osoby starsze to grupa społeczna najbardziej narażona na niebezpieczeństwa związane z działalnością oszustów, ponieważ kierują się bardzo często chęcią niesienia pomocy .
St. asp. Ewelina Buda opowiedziała seniorom o metodach działań oszustów podszywających się pod policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, działających różnymi metodami. Policjantka kilkakrotnie podkreślała, że nie należy przekazywać swych oszczędności obcym osobom, nawet mundurowym, ponieważ policjanci nigdy, w żadnej sytuacji nie żądają pieniędzy. Bardzo dużą i burzliwą dyskusję wywołał temat zasad bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.

Galeria zdjęć:

30 styczeń 2020

Szkolenie “Bezpieczne upadanie”

29.01.2020 r. w dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku dla nowej grupy uczestników zostało przeprowadzone szkolenie z zasad bezpiecznego wstawania, siadania, poruszania oraz zmiany pozycji dla osób starszych i po wszczepieniu endoprotez biodrowych i kolanowych.  

Mgr Ewelina Smoleń z mgr Karoliną Michalską uczyły podopiecznych DDOM zasad bezpiecznego upadania, gdy wystąpią zawroty głowy lub zaburzenia równowagi. Praktyczne porady są bardzo przydatne w funkcjonowaniu w codziennym życiu. Podopieczni uczyli się sposobów unikania kontuzji i ich późniejszych konsekwencji.

Galeria zdjęć:

18 grudzień 2019

Spotkanie opłatkowe w Dziennym Domu Opieki Medycznej

W dniu 17.12.2019 r. W Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku odbyło się spotkanie opłatkowe. 

Na zaproszenie odpowiedzieli prawie wszyscy dotychczasowi i obecni uczestnicy. Gospodarzami spotkania byli dyrektorzy Adam Smołucha i Marek Kapusta oraz pracownicy DDOM. Modlitwie przewodniczył kapelan szpitala ksiądz Jozef Waśko . Wspólne kolędowanie uświetnił Zespół Pieśni i tańca Porębianie. Atmosfera spotkania była pełna wzruszeń i wzajemnych życzeń.

Galeria zdjęć:

3 grudzień 2019

Wizyta i przedstawienie dzieci w Dziennym Domu Opieki Medycznej

W dniu 3.12.2019 r do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku zawitały dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej. 

Dzieci zaprezentowały uczestnikom Dziennego Domu Opieki Medycznej przedstawienie pod tytułem “Szkolne marzenia” .Przedstawienie bardzo się spodobało i wywołało łzy wzruszenia wśród seniorów Dziennego Domu Opieki Medycznej. Podopieczni zapraszali dzieci z kolejnymi przedstawieniami a dzieci z okazji zbliżających się “Mikołajek” otrzymały drobne upominki.

Galeria zdjęć:

15 październik 2019

Zajęcia rehabilitacyjne

Pacjenci Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku aktywnie od samego rana zaczynają zajęcia. 

Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie korzystają z rehabilitacji . Wszystkie zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Galeria zdjęć:

14 październik 2019

Szkolenie z ryzyka upadków

W dniu 10.10.2019 w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku odbyło się kolejny raz szkolenie na temat ryzyka upadków i możliwości ich zapobiegania.  

Szkolenie przeprowadziły mgr Ewelina Smoleń i mgr Karolina Michalska. Szkolenie miało na celu uświadomienie podopiecznym przyczyn upadków, ocenę ryzyka jego wystąpienia, konsekwencji upadków oraz czym jest zespół poupadkowy. Przedstawiona została również technika bezpiecznego upadania jak i wstawania. Został podjęty temat zapobiegania nieszczęściu, jakie działania należy podjąć, jak się upadek już wydarzy. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali i brali czynny udział w szkoleniu. Należy też podkreślić, że podczas codziennej rehabilitacji w DDOM chorzy mają wdrażane ćwiczenia, w tym ćwiczenia równoważne mające w przyszłości zapobiegać niekontrolowany upadkom.

Galeria zdjęć:

11 październik 2019

Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku jest bardzo urozmaicona. 

Uczestnicy zaczynają już wykonywać ozdoby świąteczne nowatorskim metodami. Inni lubią układać puzzle grać w szachy lub korzystać ze stołu multimedialnego.

Galeria zdjęć z terapii zajęciowej:

24 wrzesień 2019

“Seniora nie oszukasz”

,,Seniora nie oszukasz!” – kolejne spotkanie przedstawicieli Powiatowej Komendy Policji z Uczestnikami Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku 

W dniu 12.09.2019 r st. asp. Ewelina Buda  z brzeskiej  komendy Policji  spotkała się z kolejną grupą  z seniorów z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku
i udzielała rad  jak postępować oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać. Osoby starsze to grupa społeczna najbardziej narażona na niebezpieczeństwa związane z działalnością oszustów, ponieważ kierują się bardzo często chęcią niesienia pomocy .

St. asp. Ewelina Buda  opowiedziała seniorom o metodach działań oszustów podszywających się pod policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, działających metodą ,,na wnuczka”. Policjantka kilkakrotnie podkreślała, że nie należy przekazywać swych oszczędności obcym osobom, nawet mundurowym, ponieważ policjanci nigdy, w żadnej sytuacji nie żądają pieniędzy. Podczas spotkania st. asp. Ewelina Buda   przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i rozdała opaski odblaskowe, a także ulotki zawierające ważne informację o tym, jak nie dać się oszukać.

Galeria zdjęć ze spotkania:


3 wrzesień 2019

“Udar mózgu” tematem szkolenia w DDOM

W dniu 31.08.2019 w Dziennym domu opieki medycznej w Brzesku odbyło się kolejne szkolenie dla uczestników projektu i ich opiekunów. 

Tematem szkolenia był udar mózgu –  objawy , konsekwencje  oraz sposoby  ulozenia i przenoszenia pacjenta leżącego.

Galeria zdjęć ze szkolenia:


9 sierpień 2019

Miniolimpiada z przeszkodami dla uczestników projektu DDOM

W ramach sprawdzenia osiągniętych przez uczestników  rezultatów udziału w projekcie “Utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku” zorganizowano miniolimpiadę z przeszkodami.

Był slalom i przeszkody’ nawet uczestnicy korzystający z pomocy sprzętu rehabilitacyjnego pokonali trasę.  Poziom trudności był dostosowany do możliwości uczestników.  Wszyscy uczestnicy mimo większych czy mniejszych niepełnosprawności w swoim funkcjonowaniu bardzo dobrze się bawili.

Galeria zdjęć z miniolimpiady:


5 sierpień 2019

Szkolenie comiesięczne w DDOM

W dziennym domu opieki medycznej w Brzesku co miesiąc w ostatnią sobotę miesiąca odbywają się szkolenia dla uczestników projektu i ich opiekunów.

Tematem szkoleń są choroby wieku podeszłego, profilaktyka, objawy, sposoby leczenia, pielęgnacja i zasady żywienia w poszczególnych jednostkach chorobowych. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy chętnie biorą czynny udział zadając pytania i stosują się do zaleceń. Szkolenia prowadzą: pielęgniarka koordynująca mgr Elżbieta Adamka i pielęgniarka mgr Agata Nowak.

Galeria zdjęć ze szkolenia:


31 lipiec 2019

W DDOM gościł strażak

O tym, jak sobie radzić podczas zagrożenia pożarowego – mówił asp. Marcin Biłos z KP PSP w Bochni podczas spotkania zorganizowanego w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku.

To kolejne z tematycznych spotkań organizowanych dla podopiecznych DDOM. To cieszyło się szczególnym zainteresowaniem seniorów. Dowiedzieli się jak zachowywać się podczas zagrożeń związanych z ogniem, czy wodą. Przedstawiciel bocheńskiej komendy straży tłumaczył też, jak ustrzec się przed pożarami, w jaki sposób poprawić swoje bezpieczeństwo.

– Było to kolejne z cyklu spotkań organizowanych dla naszych podopiecznych. Staramy się podczas nich przybliżyć różne tematy ważne dla seniorów. W sobotę zaplanowaliśmy kolejne spotkanie, podczas którego będziemy opowiadać o profilaktyce w przypadku miażdżycy. Na spotkanie oprócz naszych podopiecznych zaprosiliśmy także ich opiekunów – mówi Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

Galeria zdjęć ze spotkania ze strażakiem:

 


12 lipiec 2019

Trudne pożegnanie

Bardzo trudne i pełne wzruszeń pożegnania uczestników kończących udział w projekcie Dzienny Dom Opieki Medycznej w Brzesku.

Bardzo rodzinną atmosfera sprawia że rozstania są coraz trudniejsze a pożegnania pełne ciepłych wspomnień łez i wzajemnych obietnic utrzymywania kontaktów z pracownikami i współuczestnikami.

Galeria zdjęć z pożegnania:

 


3 lipiec 2019

Spotkanie integracyjne

Na zaproszenie Pana Kierownika M. Pawulskiego z Dziennego Domu Senior Wigor w Bochni w dniu 26.06.2019 r. uczestnicy Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku wraz z personelem uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczestnikami Dziennego Domu Senior Wigor z Bochni.

Spotkanie odbyło się w restauracji Panorama w Nowym Wiśniczu. Grupy seniorów wspaniale zintegrowały się podczas wspólnego śpiewu , tańca oraz biesiady. Wspólną zabawę prowadził didżej
a uczestnicy chętnie w niej uczestniczyli. Po zabawie uczestnicy obu domów deklarowali chęć dalszej współpracy i integracji.

Galeria zdjęć ze spotkania integracyjnego:

 


1 lipiec 2019

Plener Malarski pn. „Świat w moich oczach pędzlem malowany”

W dniu 19.06.2019 r. trzy przedstawicielki Dziennego Domu Opieki Medycznej wraz z Pielęgniarką koordynującą uczestniczyły w plenerze malarskim pn. „Świat w moich oczach pędzlem malowany”. Zaproszenie wystosowała Pani Dyrektor DPS w Bochni Pani Barbara Hałas i Pan Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół DPS i ŚDS – Jerzy Herdan i Środowiskowy Dom Samopomocy w Bochni.

W plenerze uczestniczyło wielu podopiecznych ze różnych ośrodków i dziennych domów opieki medycznej . Atmosfera była wspaniała , uczestnicy prezentowali nie tylko talenty malarskie ale również aktorskie. Pani Maria Paprocka – uczestnik Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku otrzymała dyplom za udział w plenerze malarskim. Po skończonych warsztatach i występach było wspólne grillowanie.

Galeria zdjęć z Pleneru Malarskiego pn. „Świat w moich oczach pędzlem malowany”


27 czerwca 2019

Rehabilitacja, ale także edukacja

W uruchomionym w marcu Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku oprócz zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych organizowane są także spotkania, które mają zaktywizować seniorów. – Chodzi o to, aby po zakończonym turnusie jego uczestnicy byli nie tylko sprawniejsi, ale także, by wiedzieli, z jakich zajęć mogą korzystać, by aktywnie spędzać wolny czas – mówi Elżbieta Adamska, koordynator DDOM w Brzesku.

Dla podopiecznych domu opieki medycznej organizowane są więc różnego rodzaju spotkania. Seniorzy wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez policjantów z KPP w Brzesku, obejrzeli także program artystyczny przygotowany przez wychowanków ośrodka w Złotej. W planach mają udział w plenerowych warsztatach organizowanych w DPS Bochnia, czy spotkanie z organizatorami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Obecny turnus zakończy się w czerwcu. Nabór na kolejny już trwa. W zajęciach DDOM mogą wziąć udział osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest też skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Seniorzy wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji.

 Seniorzy wzięli udział w wykładzie przygotowanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji.
  


19 czerwca 2019

Rozmowa z Elżbietą Adamską, koordynatorem DDOM w Brzesku

Wielu naszych pacjentów po trzech miesiącach pobytu w DDOM mówi o pozytywnych zmianach

W marcu w brzeskim szpitalu został otwarty Dzienny Dom Opieki Medycznej, kto może korzystać z zajęć organizowanych w tej placówce?
Przede wszystkim mieszkańcy powiatu brzeskiego. Z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt.

Warunkiem jest także hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu…
Osoby, które opuszczają szpital po przebytej chorobie, mają problemy z funkcjonowaniem w swoim domu. Chcemy im pomóc, stąd zajęcia rehabilitacyjne, które poprawiają ich funkcjonalność. Wielu naszych pacjentów, po tych pierwszych trzech miesiącach otwarcie mówi o pozytywnych zmianach. To cieszy i motywuje na przyszłość do jeszcze większej pracy. Pacjenci są tu pod opieką lekarzy specjalistów, nie bez znaczenia jest też fakt, że placówka mieści się w szpitalu, w razie jakichś komplikacji zdrowotnych pomoc mamy na miejscu.

Jak wyglądają zajęcia w DDOM?
Są prowadzone od poniedziałku do piątku pomiędzy godziną 7 i 16, a także w jedną sobotę miesiąca. Pacjentów przywożą do nas rodziny albo jeśli jest taka potrzeba, to my zapewniamy im transport. W ciągu dnia są prowadzone zajęcia rehabilitacyjne, ale też terapie. Jest tez posiłek, i gdy potrzeba Czas na odpoczynek.

Co jest potrzebne, aby się zapisać do DDOM?
Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać bezpośrednio w DDOM (I piętro szpitala). Informacje na temat zapisów udzielamy także pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30.

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Pielęgniarka Koordynująca Elżbieta Adamska

Pielęgniarka Koordynująca Elżbieta Adamska
  


4 czerwca 2019

Przedstawienie dzieci ze specjalnego ośrodka szkolno – wychowawczego w Złotej w Dziennym Domu Opieki Medycznej

W dniu 4.06.2019 r do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku zawitały dzieci ze specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Złotej. Dzieci zaprezentowały uczestnikom Dziennego Domu Opieki Medycznej przedstawienie pod tytułem “Samotna stokrotka” .Przedstawienie bardzo się spodobało i  wywołało łzy wzruszenia wśród seniorów Dziennego Domu Opieki Medycznej. Podopieczni zapraszali dzieci z kolejnymi przedstawieniami a dzieci wraz opiekunami zapewniali o ponownej wizycie.  

Galeria zdjęć:

 

21 maja 2019

“Seniora nie oszukasz!” – policjanci edukują osoby starsze w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Brzesku

W dniu 21.05.2019 r policjanci z brzeskiej komendy spotkali się z seniorami z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku i tłumaczyli jak postępować oraz na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać. Osoby starsze to grupa społeczna najbardziej narażona na niebezpieczeństwa związane z działalnością oszustów, ponieważ kierują się bardzo często chęcią niesienia pomocy i są ufni.

St. asp. Ewelina Buda opowiedziała seniorom o metodach działań oszustów podszywających się pod policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, działających metodą ,,na wnuczka”. Policjantka kilkukrotnie podkreślała, że nie należy przekazywać swych oszczędności obcym osobom, nawet mundurowym, ponieważ policjanci nigdy, w żadnej sytuacji nie żądają pieniędzy. Podczas spotkania St. asp. Ewelina Buda przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i rozdała opaski odblaskowe, a także ulotki zawierające ważne informację o tym, jak nie dać się oszukać.

Galeria zdjęć:


14 maja 2019

DDOM – tutaj pacjenci odzyskują sprawność

Pacjenci korzystający z Dziennego Domu Opieki Medycznej większość czasu spędzają na zajęciach rehabilitacyjnych. Ćwiczenia wykonywane pod okiem specjalistów pozwalają im na odzyskanie dawnej sprawności. – Gdy trafiłam do DDOM poruszałam się przy pomocy chodzika, po dwóch miesiącach zajęć radzę sobie nawet bez kuli – mówi 82-letnia Zofia Jurgała z Brzeska.
Takich przypadków jest więcej. Dostosowana do potrzeb każdego z pacjentów rehabilitacja przynosi  niesamowite efekty.

– Pacjenci chętnie ćwiczą, widząc zmiany na lepsze. Nie bez znaczenia jest sprzęt, jakim dysponujemy. Nasi podopieczni mają do dyspozycji Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego, lampy solux, urządzenia do krioterapii, magnetronik, czy platformę stabilometryczną – wylicza Ewelina Smoleń fizjoterapeutka DDOM w Brzesku.

Warunkiem przyjęcia do DDOM, działającego w Szpitalu Powiatowym w Brzesku, jest przebyta choroba, pobyt w szpitalu, wiek powyżej 60 lat i sprawność wg skali Barthel pomiędzy 40-65. Projekt pomyślany jest dla mieszkańców powiatu brzeskiego.

Warto pamiętać, że aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w DDOM (I piętro szpitala). Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Zajęcia rehabilitacyjne w Dziennym Domu Opieki Medycznej

Sala rehabilitacyjna Dziennego Domu Opieki Medycznej


16 kwietnia 2019

Pacjenci DDOM są bardzo zadowoleni

Czujemy się tu lepiej jak w domu – mówią pacjenci Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku. Placówka, którą uruchomiono na I piętrze naszego szpitala  działa od ponad miesiąca. Obecnie przebywa w niej 15 mieszkańców powiatu, kolejne piętnaście osób już czeka na przyjęcie.

66-letnia Maria Paprocka do DDOM trafiła po operacji kręgosłupa. Mieszkanka Sterkowca po czterech tygodniach prowadzonej tu rehabilitacji czuje się zdecydowanie lepiej.

-To efekt ćwiczeń i zabiegów, a także bardzo dobrzej opieki medycznej. Żal będzie stąd odchodzić – podkreśla kobieta. W podobnym tonie wypowiadają się pozostali pacjenci brzeskiej placówki.

-Lepiej tego miejsca nie można było zorganizować – przekonuje 76-letnia Maria Jeziorek z Jasienia.

Uczestnicy zajęć do DDOM  przyjeżdżają od poniedziałku do piątku po godzinie szóstej rano. Zajęcia kończą po godz. 15.

– Mamy tu zajęcia  fizjoterapeutyczne i rehabilitacyjne, później jest śniadanie i kolejna seria zabiegów. Prowadzimy też psychologiczne  terapie grupowe i indywidualne,  jest obiad a także czas na wypoczynek – wylicza Elżbieta Adamska, koordynatorka DDOM w Brzesku.

Z zajęć w DDOM mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Aby  zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Projekt „Utworzenie dziennego Domu Opieki Medycznej w SP ZOZ w Brzesku dla osób niesamodzielnych, w tym starszych z powiatu brzeskiego, szansą na poprawę jakości życia” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Zajęcia rehabilitacyjne w Dziennym Domu Opieki Medycznej

Zabiegi rehabilitacyjne        Zabiegi rehabilitacyjne


22 marzec 2019

Dzienny Dom Opieki Medycznej – tak się prezentuje

Mieści się na I piętrze budynku i zajmuje blisko 300 metrów kwadratowych. W uruchomionym 11 marca DDOM trwają już zajęcia. Korzystają z nich osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Aby zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

Poniżej galeria zdjęć DDOM:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu