Print Friendly, PDF & Email

Materiał filmowy o Dziennym Domu Opieki Medycznej:

 

W brzeskim szpitalu  działa Dzienny Dom Opieki Medycznej. W zajęciach prowadzonych od poniedziałku do piątku uczestniczy 15 pacjentów z terenu powiatu brzeskiego. To osoby starsze, które przeszły chorobę i na nowo muszą nauczyć się samodzielnie funkcjonować. Pomaga im w tym między innymi rehabilitacja.

Jestem po operacji na kręgosłup. Sama po sobie widzę, że jestem aktywniejsza, mogę więcej rzeczy koło siebie zrobić. Jest to dla mnie bardzo dużą pomocą – zapewnia Maria Paprocka ze Sterkowca.

Zajęcia w DDOM rozpoczynają się po godzinie  6 rano i trwają do  godziny 15.
Pacjenci zaczynają od zabiegów pielęgniarskich, mają mierzone ciśnienie i poziom cukru we krwi.
Później pacjenci mają rozpisane zabiegi fizykoterapeutyczne i ćwiczenia ruchowe. O godzinie 8.30 pacjenci schodzą się na pobyt dzienny na jadalnię, gdzie jest rozdawane śniadanie. Po śniadaniu wszyscy pacjenci wracają na rehabilitacje, część pacjentów korzysta dalej z zabiegów według rozpisu, natomiast cześć ma terapię zajęciową – wyjaśnia Elżbieta Adamska koordynatorka DDOM w Brzesku

Pacjenci DDOM są zadowoleni.  Chwalą świetne warunki i opiekę personelu. Przekonują, że placówka to ich drugi dom.

– My się tu tak czujemy. Może nawet lepiej , jak w naszym domu, bo w naszym domu przez ten dzień co jesteśmy musimy przygotować sami śniadanie i obiad a tu mamy wszystko – mówi Maria Paprocka ze Sterkowca

Z zajęć w DDOM mogą skorzystać osoby pow. 60 roku życia, posiadające sprawność funkcjonalną określoną w skali Barthel pomiędzy 40-65 pkt. Koniecznym warunkiem jest także przebyta hospitalizacja, zakończona jednak nie później niż rok temu.

Aby  zapisać się do DDOM potrzebne jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Druk wniosku o przyjęcie można odebrać w szpitalu (p.369 III p.) Informacje na temat zapisów udzielane są pod nr tel. 507 219 562 od godz. 7 do 14.30

 

Galeria zdjęć z kolejnej edycji “Seniora nie oszukasz”:

Galeria zdjęć ze szkolenia z “bezpiecznego upadania”:

Galeria zdjęć ze spotkania opłatkowego:

Galeria zdjęć z wizyty dzieci:

Galeria zdjęć z zajęć rehabilitacyjnych:

Galeria zdjęć ze szkolenia ryzyka upadków:

Galeria zdjęć z terapii zajęciowej:

“Seniora nie oszukasz” – galeria zdjęć ze spotkania:

Galeria zdjęć ze szkolenia:

Galeria zdjęć z miniolimpiady:

Galeria zdjęć ze szkolenia comiesięcznego:

Galeria zdjęć ze spotkania ze strażakiem:

Galeria zdjęć z pożegnania uczestników Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku:

Galeria zdjęć z spotkania integracyjnego uczestników Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku z uczestnikami Dziennego Domu Senior Wigor z Bochni:

Galeria zdjęć z Pleneru Malarskiego pn. “Świat w moich oczach – pędzlem malowany”:

Galeria zdjęć oraz filmów z przedstawienia dzieci ze specjalnego ośrodka szkolno-wychowawczego w Złotej:

    

 

 

Galeria zdjęć oraz filmy ze spotkania policjantów z brzeskiej komendy z seniorami z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Brzesku – „Seniora nie oszukasz!”:


  ;

 

 

Galeria zdjęć z Dziennego Domu Opieki Medycznej:

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu