Print Friendly, PDF & Email

Program Profilaktyka 40 Plus

mężczyzna na tle dwóch kobiet z logo i hasłem programu profilaktyka 40 plus na niebieskim tle

Dzięki badaniom profilaktycznym można sprawdzić swój stan zdrowia i wykryć schorzenia bardzo wcześnie, aby uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia. Wiele chorób, zwłaszcza w początkowym stadium, nie daje niepokojących objawów, a to właśnie wcześnie postawiona diagnoza może skrócić leczenie i dać szansę na szybki powrót do zdrowia.

Taką możliwość sprawdzenia swojego stanu zdrowia daje program PROFILAKTYKA 40 PLUS.

 

Masz 40 lat lub więcej? (uwzględniany jest rok urodzenia)

Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych. Pakiet badań obejmuje szereg badań diagnostycznych dedykowanych mężczyznom i kobietom oraz pakiet wspólny. Po raz drugi można skorzystać z programu po upływie co najmniej 12 miesięcy.

Plakat NFZ z opisem programu i listą badań wykonywanych w ramach programu 40 +

 

Gdzie wykonasz badania?

Badania te możesz wykonać w SPZOZ w Brzesku.

Wystarczy zgłosić się do Gabinetu Zabiegowego POZ (pierwsze piętro, pokój nr 185)
od poniedziałku do piątku w godzinach: 08:00 – 10:00 z dowodem osobistym
numer kontaktowy: tel. 14 66 21 343

Na badania nie potrzeba skierowania od lekarza, a jedynym warunkiem jest ukończenie czterdziestego roku życia.

Przed przyjściem do szpitala sami wystawiamy sobie e-skierowanie, wypełniając ankietę na koncie IKP. Ankieta pozwala wstępnie ocenić ryzyko zachorowania na niektóre choroby i przypomina wywiad lekarski przeprowadzany w gabinecie.  Podajemy w niej  między innymi informacje dotyczące stylu życia, nawyków żywieniowych, aktywności fizycznej, pomiarów antropometrycznych czy przebytych chorób.

 

Zachęcamy do systematycznych badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Taką okazję daje właśnie ten program.

Skorzystaj z programu PROFILAKTYKA 40 PLUS

Dla siebie,  dla najbliższych,  dla zdrowia!

Więcej informacji można uzyskać na stronie Ministerstwa Zdrowia 

 

plakat ze zdjęciem kobiety, w tle inne osoby, z logiem programu 40+ i opisem jak wykonać badania w programie  ulotka Ministerstwa Zdrowia o programie 40+ ze zdjęciem mężczyzny i opisem zasad udziału w programie ulotka programu profilaktyki 40+z haslem i co dalej?

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu