Więcej rehabilitacji

Print Friendly, PDF & Email

PIC04716.JPGSzpital w Brzesku poszerzył ofertę dla pacjentów w zakresie rehabilitacji. Placówka uruchomiła Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dorosłych. Przede wszystkim przeznaczony jest dla pacjentów, z wadami narządów ruchów po różnego rodzajach urazach, wypadkach, zabiegach operacyjnych, w przebiegu schorzeń reumatologicznych i neurologicznych.
Rehabilitacja w ośrodku dziennym trwa trzy tygodnie. Pacjent przebywa w ośrodku nie krócej niż 3 godziny dziennie. W tym czasie ma wykonywane średnio 5 zabiegów. -Do ośrodka mogą być kierowani pacjenci, których stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a jednocześnie nie wymagają stałego nadzoru medycznego.

Podstawą przyjęcia do ośrodka jest skierowanie wystawione przez lekarza poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej, reumatologicznej oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej a także przez ordynatorów oddziałów szpitalnych – tłumaczy Zygmunt Palej, kierownik Ośrodka Rehabilitacji Dziennej dla Dorosłych. Zabiegi lecznicze dla pacjentów wykonywane są w Dziale Usprawniania Leczniczego. Ośrodek czynny codziennie w godz. od 7.00 -15.00. Tam też należy się rejestrować (14 66-21-361).

Ośrodek dysponuje nowoczesną bazą zabiegową, ze sprzętem najnowszej generacji –
W naszym szpitalu od lat znakomicie funkcjonuje  Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej. -Oddział ten  dysponuje nowoczesnymi łóżkami ortopedycznymi ułatwiającymi pielęgnację i rehabilitację.  Ćwiczenia usprawniające odbywają się w dwóch salach kinezyterapii wyposażonych w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt między innymi: komputerowo sterowane urządzenie do ćwiczeń biernych kończyny górnej, platformę stabilometryczną cykloergometry i bieżnię z oprogramowaniem do treningów interwałowych, parapodia dynamiczne i statyczne, elektryczne stoły i wózki pionizacyjne, różnego typu ortezy do stabilizacji stawów kończyn górnych i dolnych.
Ponadto Oddział dysponuje aparatami do zabiegów: krioterapii, masażu uciskowego-pneumatycznego, laseroterapii, leczenia światłem spolaryzowanym, elektrostymulacji.
Oddział posiada własną salę do hydroterapii wyposażoną w  wysokiej klasy wannę do hydromasażu oraz podnośnik umożliwiający korzystanie z zabiegów osobom leżącym.- tłumaczy Józefa Szczurek – Żelazko, dyrektor szpitala w Brzesku. W Szpitalu funkcjonuje też Dział Usprawniania Leczniczego, do którego pacjenci kierowani są na różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne. Wykonywane są one w systemie ambulatoryjnym. – Półtora roku temu powstał Dzienny Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci. Prowadzi on rehabilitację  dla najmłodszych pacjentów z różnymi schorzeniami narządów ruchu także genetycznymi.

ABY WEZWAĆ POMOC MEDYCZNĄ w stanach nagłego zagrożenia życia należy wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr 999 lub 112.

Powyższe numery alarmowe (999 i 112) połączone są ze służbami ratowniczymi w tym województwie, z którego terenu wykonywane jest połączenie telefoniczne. Osoby kontaktujące się spoza terenów Małopolski, w sprawach pomocy medycznej w sytuacji zagrożenia życia osoby mieszkającej/przebywającej na terenie województwa małopolskiego, powinny wybrać z telefonu komórkowego lub stacjonarnego nr (12) 254 08 02.

Ustaw wyskakujące okienko układu