Wizyta wiceministra zdrowia w brzeskim szpitalu

obraz068W ostatnim czasie nasz szpital odwiedził wiceminister  zdrowia Pan Marek Tombarkiewicz oraz wicewojewoda małopolski Pan Józefem Gawronem.  Wizycie towarzyszył wicestarosta powiatu brzeskiego Pan Ryszard Ożóg.

Minister odwiedził wszystkie oddziały, zapoznał się z infrastrukturą i organizacją szpitala, rozmawiał z personelem.

Pozytywnie ocenił stan techniczny szpitala oraz organizację pracy.   Dyrektor szpital Pani Józefa Szczurek-Żelazko przedstawiła plany związane z dalszym rozwojem szpitala oraz problemy z którymi spotykają się szpitale powiatowe. Szczególną uwagę Pan minister  zwrócił na stan przygotowań oddziałów oraz jednostek organizacyjnych do Światowych Dni Młodzieży.  Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Anestezjologii, Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Blok Operacyjny, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna naszego szpitala będą stanowiły zabezpieczenie tego wydarzenia.

Minister bardzo pozytywnie ocenił zakres i rodzaj świadczonych usług, wyraził uznanie dla pracowników i dyrekcji oraz władz lokalnych za zaangażowanie w dbałość o jakość usług.

Docenił zaangażowanie w pozyskiwanie środków na dalszy rozwój placówki również z funduszy unijnych.